Skocz do zawartości

Kocioł Klarstein Beerfest - wysładzanie


ch4umo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Szukałem informacji w necie jak i tutoriali, nie poradziłem sobie z tym. Mam kocioł Klarstein Beerfest, czyli najprostszy.  Moje pytanie jak wysładzać w tym przypadku? W instrukcji nie ma o tym mowy, czy mam zagotować w osobnym garnku i wysładzać co zostało po spuszczeniu? A może robi się to innaczej tylko nie kumam do końca. Dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam

 

Piotr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ch4umo napisał:

Hej!

 

Szukałem informacji w necie jak i tutoriali, nie poradziłem sobie z tym. Mam kocioł Klarstein Beerfest, czyli najprostszy.  Moje pytanie jak wysładzać w tym przypadku? W instrukcji nie ma o tym mowy, czy mam zagotować w osobnym garnku i wysładzać co zostało po spuszczeniu? A może robi się to innaczej tylko nie kumam do końca. Dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam

 

Piotr 

Kosz zacierny tam jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ch4umo napisał:

Hej, nie ma. Tak jak tutaj

https://www.klarstein.pl/Beerfest-kociol-warzelny-zestaw-do-warzenia-piwa-2585W-30l.html

 

Widziałem, że w innych modelach jest kosz, ale w tym nie ma. 

Bo to kocioł warzelny a nie zacierny. Potrzebujesz jakiś filtrator lub worek zacierny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ch4umo napisał:

Anteks, czy możesz doprezycować? 

 

Wcześniej działałem w wersji turbo uproszczonej. Garnek 30 litrów. Przelwałem do wiadra, wysładzałem, i gotowanie z chmieleniem. 

 

Co mam zrobić z tym workiem? Dziękuję za wskazówki.

Kup worek do BIAB albo u chińczyka duże worki do prania bielizny. Na YT jest dużo filmików o zacieraniu w worku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.