Skocz do zawartości

Rdzeń magnetyczny do mieszadła


Marcek10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Temat postanowiłem napisać ponieważ szukałem stosowanych w tym celu popularnych rdzeni w osłonce teflonowej ale znajdowałem w pakietach po kilka sztuk a tyle nie potrzebuję lub jedno z wysyłka za cenę 1/3 mieszadła które można kupić u kolegi z forum co wydawało mi się  nie logiczne. A że mieszadło zrobiłem po taniości z własnych zasobów materiałowych wydawanie 3 dyszek wydaje mi się sporo przesadzone ?

 Wpadłem więc na pomysł żeby zrobić rdzeń z nierdzewki ale ponieważ nie przyciąga ona magnesu pomyślałem, że włożę magnes w rurkę i zaspawam. Tak też zrobiłem. Pastylka ma wymiary 6*24mm.

 

Oczywiście nie mówię, że dla wszystkich jest to lepsza lub tańsza wersja ale dla mnie na pewno. A i też tak sobie myślę, że trwałość i żywotność będą na duży plus ?

Gdyby ktoś był zainteresowany zrobieniem sobie takiego mieszadełka to potrzeba:

 -magnes neodymowy walcowy ( w moim przywadku fi 4 x 5mm szt.4 )

- rurka fi 6 25mm.

- spawarka tig. lub mig. ( co kto lubi ?)

- szlifierka i papier sicierny do wypolerowania.

 

IMG_20211222_185937.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kaniutek napisał:

Jestem ciekaw...

Temperatura Curie dla magnesow neodymowych to 310 stopni. Zaś temperatura łuku elektrycznego przy spawaniu Tig to 6000 stopni. 

Nie rozmagnesowuje się ten magnes przy spawaniu rurki?

Trochę się też o to obawiałem dla tego zrobiłem jakby dwu etapowo no i spaw nie był bezpośrednio na magnesie tylko troszkę dalej. Jak widać działa a sama pastylka klei się do medalu jednakowo z każdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2021 o 23:19, Robert87 napisał:

Przyjacielu zamówię u Ciebie 5 takich pylonów.

 Aż tyle nie mam  materiału na razie. Zobaczymy jeśli będzie więcej zainteresowanych to zamówię ale to dopiero po nowym roku myślę.

Edit.

Wykonano kolejne.  Dostępne wraz z mieszadłem w odpowiednim dziale a dla zainteresowanych samym pylonem kontakt P.W.

IMG_20220114_192640.jpg

Edytowane przez Marcek10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.