Skocz do zawartości

Royal catering 30 vs 40l


rybak16

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.01.2022 o 22:38, anteks napisał:

9kg słodu+ 27l wody weszło do gara 35l i dało sie jeszcze zacierać i mieszać?

9kg to nie wiem bo jeszcze nie próbowałem ale 9kg słodu to nie 9l więc ciężko powiedzieć. Zasadniczo to wsypywać się fajnie wsypuje tylko faktycznie później robi się problem z wydajnością więc 9kg może być nie warta skóra wyprawki. Czyli przyjmijmy te 8 jako sensowny maks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, mam jeszcze kilka pytań co do kotła, a raczej dodatkowych rozwiązań.

Nauczyłem się już pracy kotła, 75% wydajności utrzymana, temp. zacieru udaję się uzyskać identyczną jak wskazuje kocioł.

Ostatnia warka była z płatkami owsianymi, strasznie mi spowolniło przepływ brzeczki, ale tutaj akurat będę testował łuskę ryżową i mam nadzieję, że sie sprawdzi.

Używam hopspider Royal`a i uważam, że się słabo sprawdza. Mam wrażenie, że piwo nie jest nachmielone. słabsza goryczka jak i aromat. Czy to może być wina hopspidera? 

Jest sens aby dokupić kosz do kotła i używać dna i dodatkowego sita od kolegi lewatywy i chmielić luźno w koszu?

za info z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktoś się orientuje co zawiera model Royal Catering RCBM-30CK? Chodzi mi przede wszystkim o to, czy posiada wyjmowany zbiornik wewnętrzny z sitem jak RCBM-30CF? Bo, że pompy nie ma, to wiem, pompę to sobie można zrobić samemu z kranika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rheged napisał(a):

Czy ktoś się orientuje co zawiera model Royal Catering RCBM-30CK? Chodzi mi przede wszystkim o to, czy posiada wyjmowany zbiornik wewnętrzny z sitem jak RCBM-30CF? Bo, że pompy nie ma, to wiem, pompę to sobie można zrobić samemu z kranika.

https://www.expondo.pl/royal-catering-kociol-warzelny-30-l-700-1800-2500-w-30-1100c-stal-nierdzewna-wyswietlacz-led-timer-10011964?gclid=CjwKCAjwyNSoBhA9EiwA5aYlb3szfgnPcQzHHQyEkoog11ixgJPFuU5XOBvm_Dc3w7QXNKlk6RufHBoCZxgQAvD_BwE

Na tej stronie jest instrukcja do pobrania. A w instrukcji jest napisane o koszu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Rheged napisał(a):

 

No właśnie nie. Brak kosza. Jest sito z uchwytem.

A to sito z uchwytem to nie to samo? 

To jak się wyciąga słód? Jak z normalnego garnka? 

Edytowane przez monodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.