Skocz do zawartości

Royal catering 30 vs 40l


rybak16

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza warka za mną. Jest dość wygodnie warzyć nie mając wielu naczyń. Udało mi się całkiem bezproblemowo zlać. Miałbym natomiast kilka pytań.

Warzyłem takie oto piwko: 
https://brewness.com/pl/recipe/west-coast-chmielowy-kociolek/view

 

1. Wydajność wyszła na poziomie 60 kilka procent więc dość słabo. Niestety zapomniałem o wygrzewie, myślicie, że to mogło spowodować niską wydajność? Mieszałem całość 3 lub 4 razy i również kilkukrotnie przelewałem po 2-3 litry z dna do góry.  Mielibyście jakieś porady jak zwiększyć wydajność? (wodę zakwaszałem)

2. Użyłem whirlfloca i strat z gotowania miałem 4l (całkiem sporo). Zrobiłem whirlpool ale i tak na dnie miałem płaską skorupę. Czy to może być wina tabletek? Dodajecie whirlfloca do swoich warek? Czy może dobry whirlpool i powolne zlewanie wystarczy?

 

Ogólne wrażenia pozytywne, mniej bałaganu. Chmieliłem bezpośrednio w garze i się nic nie przypaliło :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem wczoraj dziwna sprawę z royalem. Podczas warzenia wyłączał mi się sterownik podczas gotowania brzeczki. Dno niestety nie źle było przypalone. Czy to ma jakiś związek czy coś dzieje się z garem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co myślicie o siatce do zacierania? Włożyć do kotła przed koszem, żeby można było dobrze mieszać bez obawy o tarcie o sita w koszu? Można byłoby uzyskać większą wydajność. Na gotowanie można by zostawić w kotle, a po wychłodzeniu wyjąć wraz ze wszystkimi syfami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lolo napisał:

Panowie, co myślicie o siatce do zacierania? Włożyć do kotła przed koszem, żeby można było dobrze mieszać bez obawy o tarcie o sita w koszu? Można byłoby uzyskać większą wydajność. Na gotowanie można by zostawić w kotle, a po wychłodzeniu wyjąć wraz ze wszystkimi syfami?

Siatka stalowa czy worek zacierny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lolo napisał:

Panowie, co myślicie o siatce do zacierania? Włożyć do kotła przed koszem, żeby można było dobrze mieszać bez obawy o tarcie o sita w koszu? Można byłoby uzyskać większą wydajność. Na gotowanie można by zostawić w kotle, a po wychłodzeniu wyjąć wraz ze wszystkimi syfami?

Zacierałem ostatnio w worku do BIAB (w właściwie w chińskim do prania bielizny) i wyszło 78 proc. wydajności. Nic się nie działo, obyło się bez jakichkolwiek problemów, choć to było pierwsze zacieranie w kociołku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, buber napisał:

Zacierałem ostatnio w worku do BIAB (w właściwie w chińskim do prania bielizny) i wyszło 78 proc. wydajności. Nic się nie działo, obyło się bez jakichkolwiek problemów, choć to było pierwsze zacieranie w kociołku.

Do worka wkładałeś kosz zacierny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, anteks napisał:

Siatka stalowa czy worek zacierny?

Worek zacierny. Siatka odpada bo poniżej będzie lewatywy wynalazek, więc worek ładnie się ułoży.

 

 

Edytowane przez lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, x1d napisał:

A nie lepiej dodać pół kilo słodu więcej? Kotły w założeniu mają upraszczać proces.

Ostatnia Warkę robiłem z 7,75kg słodu. Mój błąd był taki, że połasiłem się na 25L. Zamierzone było 16blg a finalnie wyszło 13,5blg. Ogólnie uczę się kotła i szukam najlepszych rozwiązań, jakby worek się sprawdził to raczej nie jest to utrudnienie sobie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prościej z dodatkowym sitem (na zdjęciach @anteksa) na dnie kosza chyba, ale jego stosowanie trzeba uzależnić od zasypu, np przy większej ilości płatków/kaszy łatwo się zatyka na amen. Ja używam tylko oryginalnego sita na dole (royal) i wydajność waha się między 65 a 85%. Tą ostatnią osiągnąłem w lagerze z dodatkiem kaszy kukurydzianej, która skleiła złoże podczas wysładzania. Drobniejsze śrutowanie w przypadku samych słodów z łuską (lub właśnie dodatkowe sito) pewnie podniosłoby wydajność, mi jednak nie chce się bawić w jej śrubowanie.

Ale masz rację, kotła trzeba się nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, x1d napisał:

No to prościej z dodatkowym sitem (na zdjęciach @anteksa) na dnie kosza chyba, ale jego stosowanie trzeba uzależnić od zasypu, np przy większej ilości płatków/kaszy łatwo się zatyka na amen. Ja używam tylko oryginalnego sita na dole (royal) i wydajność waha się między 65 a 85%. Tą ostatnią osiągnąłem w lagerze z dodatkiem kaszy kukurydzianej, która skleiła złoże podczas wysładzania. Drobniejsze śrutowanie w przypadku samych słodów z łuską (lub właśnie dodatkowe sito) pewnie podniosłoby wydajność, mi jednak nie chce się bawić w jej śrubowanie.

Ale masz rację, kotła trzeba się nauczyć.

Mam takie samo sito. Mimo tego jeszcze chce kombinować. Mieszać do samego dna. Ew. Drobiny słodu i "mąka", które przedostaną się przez sita do worka. Wysładzanie i gotowanie również z workiem. Po wychłodzeniu łudzę się że dużo wytrąconego białka i ew. Chmieliny zostaną właśnie w tym worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.