Jump to content

Cześć!


Darek Lampa
 Share

Recommended Posts

Witam na piwoorgu, niektórzy pewnie kojarzą moje nazwisko z grup na FB ;) piwowar domowy z Teklinowa w częstochowskiem, niebawem przeprowadzka do Częstochowy. Piwem rzemieślniczym zainteresowałem się w 2017 po wizycie w Multitap Piwiarni w Al. NMP, a browar domowy założyłem we wrześniu 2018 r.; pierwsza warka to był milk stout, dzisiaj w lodówce siedzi marcowe (warka nr 43). 

W kończącym się 2021 r. odważyłem się wziąć udział po raz pierwszy w rywalizacji piwowarów, ostatecznie były to 4 konkursy - 5 piw i 3 finały (Łódź - CDA 6. miejsce, MPPD - weizen 4. miejsce, Bydgoszcz - koźlak 1. miejsce). 

Warzę na gazie, ale zakupiłem już używanego Klarsteina Brauheld Pro 45L, czeka na debiut przy okazji jakiejś prostej warki. 

 

Lubię większość stylów, żadnym nie gardzę jakoś szczególnie. Ulubione to: porter bałtycki, czeski pils, west coast IPA, weizen, belgian dubbel i wszelkiej maści NIEPRZESŁODZONE stouty. Unikam soczkowych IPA i pastry sour w szkle i jeszcze nigdy ich nie zastosowałem w garze, średnio mi smakują white IPA, schwarzbiery czy niemieckie pilsy. Coraz częściej sięgam po klasyczne lagery, choć ale nadal stanowią większość wypijanego przeze mnie piwa. Myślę, że z mojej ręki do tej pory najlepiej wyszły mi piwa belgijskie i lagery. 

Edited by Darek Lampa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.