Skocz do zawartości

Podatek VAT od słodu


grzesiuu

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem słód na 104,05zł w tym VAT 4,95, na paragonie widnieje stawka 5% (jako produkt objęty stawką : Produkty przemysłu młynarskiego; słód; skrobie; inulina; gluten pszenny)
Zastanawia mnie ile bym zapłacił przy Vacie przy jakim kupuje większość produktów 23%. Wartość netto to 104,05 - 4,95zł = 99,10 . Przy Vacie 23% cena wynosiłaby 99,1+23%= 121,89
Różnica znacząca, tak mnie właśnie rządy doją z pieniędzy na każdym kroku. Po podniesieniu VAtu z 22 na 23% następna ekipa też podniosła, ale swoje wynagrodzenia Vat pozostawiając bez zmian. Dodam, że w Niemczech to 19% a Luksemburgu 17%. Ciekawi mnie świat jaki byłby, przy tak niskich stawkach jak w Liechtensteinie, który przyjął szwajcarską ustawę o podatku VAT, posiadając jednocześnie własną administrację VAT. Ogólna stawka podatku VAT wynosi 7,7%. Zresztą sami odrzucili przystąpienie do UE, ze względów na wymuszenie przez eurokratów podniesienia podatków i tym samym możliwość bicia po kieszeni każdego obywatela z osobna jak się tylko da...

Jak ktoś ma mętlik i nie wie co podatki robią z ludz0,i to proponuje obejrzenie APOGEUM BOGACTWA

 

Edytowane przez grzesiuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dział Hyde Park, więc można wiele. Jednak opierając się na dotychczasowym doświadczeniu z różnych części Internetu zawczasu już proszę o spokój.

PS. na jednym z forum muzycznych, część do dyskusji okołopolitycznych nazywa się Awanturum, jest niewidzialne dla użytkowników niezarejestrowanych i nosi podtytuł: kłóć się do woli, póki nie dostaniesz bana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja coś dodam od siebie. 

 

Mam wiekszość sklepów w zakładce i czesto mieszam, czyli wybieram sklep który ma lepszą cene. 

Jak zmienił sie VAT cześć sklepów zmieniłą cenę. Czyli zmienił się VAT z 23% na 5% to obniżyli cene o różnice VATu. Część sklepów nie zmieniła ceny. BYło to kilka miesiecy temu wiec nie było mowy o aż tak drastycznych powyżkach jak teraz. Wnioskuje że poprostu zwiekszyli sobie marże na słodzie ( czyli do własnej kieszeni tą różnice) 

 

I w dzięki takiemu właśnie traktowaniu klienta ( ja nie oczekuje że cała różnica z Vatu powinna zostać w mojej kieszeni, było by miło ale rozmiem jakiś podział np. 50/50) straciła mnie jako potencjalnego kupca a jeden sklep " wypadł"  z mojej listy. 

 

 

Edytowane przez Konstoi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dyskusja na temat cen to normalna sprawa, bo nasze hobby oparte jest o wcale nie tanie surowce, to na prawdę dajmy sobie spokój z polityką. Zawsze się to kończy zamykaniem wątków i rozdzielaniem rozmówców... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, elroy napisał:

O ile dyskusja na temat cen to normalna sprawa, bo nasze hobby oparte jest o wcale nie tanie surowce, to na prawdę dajmy sobie spokój z polityką. Zawsze się to kończy zamykaniem wątków i rozdzielaniem rozmówców... ;)

Przecież tu nikt nie agituje na daną partię, jedynie nakreśliłem pozytywny temat  i aspekt "monarchii absolutnej " ?

 

Edytowane przez grzesiuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o usuniecie mojego komentarza w którym napisałem ***** ***

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

To ja coś dodam od siebie. 
 
Mam wiekszość sklepów w zakładce i czesto mieszam, czyli wybieram sklep który ma lepszą cene. 
Jak zmienił sie VAT cześć sklepów zmieniłą cenę. Czyli zmienił się VAT z 23% na 5% to obniżyli cene o różnice VATu. Część sklepów nie zmieniła ceny. BYło to kilka miesiecy temu wiec nie było mowy o aż tak drastycznych powyżkach jak teraz. Wnioskuje że poprostu zwiekszyli sobie marże na słodzie ( czyli do własnej kieszeni tą różnice) 
 
I w dzięki takiemu właśnie traktowaniu klienta ( ja nie oczekuje że cała różnica z Vatu powinna zostać w mojej kieszeni, było by miło ale rozmiem jakiś podział np. 50/50) straciła mnie jako potencjalnego kupca a jeden sklep " wypadł"  z mojej listy. 
 
 
Czy mógłbyś napisać które sklepy dostały bana?

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Konstoi napisał:

To ja coś dodam od siebie. 

 

Mam wiekszość sklepów w zakładce i czesto mieszam, czyli wybieram sklep który ma lepszą cene. 

Jak zmienił sie VAT cześć sklepów zmieniłą cenę. Czyli zmienił się VAT z 23% na 5% to obniżyli cene o różnice VATu. Część sklepów nie zmieniła ceny. BYło to kilka miesiecy temu wiec nie było mowy o aż tak drastycznych powyżkach jak teraz. Wnioskuje że poprostu zwiekszyli sobie marże na słodzie ( czyli do własnej kieszeni tą różnice) 

 

I w dzięki takiemu właśnie traktowaniu klienta ( ja nie oczekuje że cała różnica z Vatu powinna zostać w mojej kieszeni, było by miło ale rozmiem jakiś podział np. 50/50) straciła mnie jako potencjalnego kupca a jeden sklep " wypadł"  z mojej listy. 

 

 

Przypomina mi się podwyżka cen biletów w mini busach, jak paliwo poszło do góry to i bilety. Jak wróciło do poprzedniego stanu, to bilety już nie. Ty i ja mogę zamówić w innym sklepie, do miasta już innym busem nie pojedziesz ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pnie Zasada: Po podniesieniu Vatu zwolniono mnie z pracy, ze względu na zmniejszony obrót towarów ... kiedyś komuś mówiłem, że po podniesieniu 1% zostały wyłączone miejsca pracy, ...mówili , co to jest tylko 1% i nic nie znaczy ?!... ;) Dalszej historii sobie oszczędzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2021 o 10:30, elroy napisał:

O ile dyskusja na temat cen to normalna sprawa, bo nasze hobby oparte jest o wcale nie tanie surowce, to na prawdę dajmy sobie spokój z polityką. Zawsze się to kończy zamykaniem wątków i rozdzielaniem rozmówców... ;)

Zapraszamy na discorda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.