Skocz do zawartości

Fermentator z KEGA


chprzemo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Zerkam na forum dość często, mało się udzielam ale widzę ostatnio trend w poruszaniu tematów z fermentatorami stożkowym- powiedzcie mi, czemu nikt nie robi takiego fermentatora z Kega np 50 z KO? 
 

Chodzi mi o luźną rozmowę jakie są przeciwwskazania do tego rozwiązania- przecież to wystarczy upitolić dno, zwalcować stożek, wspawać go z zaworem do spuszczania gęstwy, opcjonalnie po rozcięciu można dołożyć w środku chłodnice, zawory probiercze, kulki do CIP itp..

 

Patrzę na to co ludzie kupują za kilka k pln i się zastanawiam czemu nie ma polskiej wersji takiego SS np:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ciężko wytrawić spawy jak nie ma dostępu do środka (zakładam że fitting kega będzie pełnił funkcję rurki fermentacyjnej), od strony zaworu do spuszczania gęstwy też ciężko będzie dostać się do środka :(

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chprzemo napisał:

Cześć!

 

Zerkam na forum dość często, mało się udzielam ale widzę ostatnio trend w poruszaniu tematów z fermentatorami stożkowym- powiedzcie mi, czemu nikt nie robi takiego fermentatora z Kega np 50 z KO? 
 

Chodzi mi o luźną rozmowę jakie są przeciwwskazania do tego rozwiązania- przecież to wystarczy upitolić dno, zwalcować stożek, wspawać go z zaworem do spuszczania gęstwy, opcjonalnie po rozcięciu można dołożyć w środku chłodnice, zawory probiercze, kulki do CIP itp..

 

Patrzę na to co ludzie kupują za kilka k pln i się zastanawiam czemu nie ma polskiej wersji takiego SS np:)

Masz pole do byznesu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee! Już dawno temu wyleczyłem się z takich biznesów:)  Dla siebie może i coś takiego upierdziele kiedyś jak skończę pierdyliard projektow/projekcików i mikro projekcików które rozgrzebałem i nie mam kiedy skończyć:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie jest nowy i nawet na forum było ogłoszenie, ktoś sprzedawał całkiem porządnie zrobiony fermentor na bazie kega ale ze wspawanym triclampami. Może i opłacalne jak się ma kegi triclampy i spawacza. U góry dajesz triclampa 4 cale więc masz rewizję i możesz zamontować co tylko zechcesz. Na dole 2 calowy i poniżej na co Cię stać. Mnie bardziej ciekawiłby pojemnik z nierdzewki nawet z kega zakończony kawałkiem dotoczonej rury z gwintem tak aby na górze dokręcić pokrywę z fermzilli a na dole bezpośrednio zawór również od fermzilli bo sama fermzilla a dokładnie jej skręcanie i rozkręcanie mnie wk.....a.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwintem takim jak w fermzilli to będzie kłopot żeby ktoś dorobił... Z takim tankiem to jedynie przesiadka na 100% nowe rozwiązanie bo raczej nie uda się zrobić na tyle kompatybilnego żeby przekładać zabawki (elementy tanka). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem 2 kawałki rury i tokarka - tego gwintu to tam jest niewiele dotoczenie gwintów to akurat najmniejszy problem. Porządne wspawanie wytrawienie i polerka wewnątrz to już wyzwanie.

Edytowane przez WojtekGaaD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytrawienie to nie problem (nawet bez dostępu tak żeby rękę włożyć)- są specjalne płyny które zanurzeniowo pięknie trawią, kosztuje to niewiele. Większy problem z polerem po spawaniu choć dobry spawacz w osłonie argonu powinien taki przetop zrobić, że samo trawienie zanurzeniowe + pasywacja zanurzeniowa wystarczy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo pięknie! Jeszcze kulka spray ball (chyba tak to się nazywa) do mycia, spust na dole i gotowe. 
 

Jak rozwiązałeś kwestie sanitarnego spawu? Otwór na wcisk złącza i spaw z topieniem dwóch rantów czy do czoła i szlif od wewnątrz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja fajna ale trzeba mieć dwa takie Kegi żeby cichą i burzliwą przeprowadzić. Najlepiej by było wspawac jednak stożek… wtedy jedno naczynie do całej fermentacji. 
Przy okazji  z ciekawości zapytam się  znajomka za ile taki stożek by zwinął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja fajna ale trzeba mieć dwa takie Kegi żeby cichą i burzliwą przeprowadzić. Najlepiej by było wspawac jednak stożek… wtedy jedno naczynie do całej fermentacji. 
Przy okazji  z ciekawości zapytam się  znajomka za ile taki stożek by zwinął.
Może jakaś grupowa akcja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś ustalę to się odezwę.

 

Tylko stożki (zakup) to najmniejszy problem (koszt), gorszy temat spaw, ale mimo wszystko warto ustalić czy bardziej się opłaca wyłożyć kasę na graty + sprytnego spawacza czy jednak budować na 2 naczyniach- tam tez spaw ale nie tak wymagający jak wstawienie stożka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.