Skocz do zawartości

Różowe piwo... jak?


pogo

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, znów się odzywam i znów będę wkurzał ludzi... przynajmniej takie odnoszę wrażenie zazwyczaj jak się odzywam... 

Nieważne, przejdźmy do meritum.

 

Współlokatorka poprosiła mnie o zrobienie... RÓŻOWEGO piwa. 

Jest absolutnie świadoma, że to będzie kwach z owocami, wręcz tego oczekuje.

Nie mam jeszcze żadnego planu na zasyp, drożdże, chmielenie, lactobaccilusy (pewnie zrobiłem literówkę w nazwie), ale nie o to chcę pytać, zacznę o tym myśleć, jak okaże się to istotne dla koloru. Ogólnie jest plan by robić na najjaśniejszych słodach jakie są. Pewnie wyceluję w 12°Blg + owoce.

 

I pytanie: Jakie owoce, ile i jak dodawać? Celujemy w najbardziej landrynkowo-różowy jak tylko się da.
Wątpię bym o tej porze dostał coś sensownego świeżego, więc zakładam mrożone lub suszone. Kolor jest najważniejszy! Pewnie jeszcze będę musiał jeszcze dodać brokatu... ehh... ale to chyba element bez znaczenia.

 

Kusi mnie dosypanie soli do tego, ale boję się reakcji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będą bakterie, bo oboje lubimy jak jest konkretnie kwaśne i mam wydzielony sprzęt na takie coś, więc to żaden problem.

Problem z wiśniami widzę taki, że one dają raczej kolor czerwony... kolor taniego wina też kojarzę jako lekko rozrzedzoną krew i jakimś cudem klarowną, bo prawdziwa krew jest mętna :P
Mniejsze dodatki wiśni znowu są bez smaku :/ aż tak rezygnować z tego nie chcę, tym bardziej, że chyba kolor wciąż nie będzie taki, jak bym chciał.
Myślałem o dodatku jagód, ale ich nigdy nie używałem, nie wiem czego się spodziewać.


I wiem, że dodatek hibiskusa odpada.

ideałem byłoby coś a'la magenta, ale wiem, że o tym można tylko pomarzyć.

Edytowane przez pogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po tym w czym ona chodzi, to raczej malinowy... lub wręcz logo t-mobile.
Nie sądzę by w domowych warunkach dało się uzyskać to:
https://snowyrivercocktails.com/snowy-river-pink-beer-glitter-1x5-0g/
ani nawet to:
https://www.capemaybrewery.com/beers/the-bog-cranberry-shandy/pink-pint/

 

ale to jest ten kierunek.

Edytowane przez pogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo dużo lepiej niż wiśnie zagrają tu maliny, one dają ładny róż przy drożdżowym zamgleniu. 1kg mrożonych na 20l spokojnie wystarczy, możesz użyć drożdży weizenowych i dodatkowo zakwasić kwasem mlekowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.