Skocz do zawartości

Pierwsze zacieranie


monodem

Rekomendowane odpowiedzi

Po 2 dwóch brewkitach dzisiaj zacierałem pierwszy raz IPA. fantastyczna praca dająca dużo satysfakcji. Czas warzenia cholernie długi. Od 22 do 5.

Wnioski :

Duży hopspider potrzebny zdecydowanie.

Podczas 2 wysladzania można już grzać gar z pierwszego. Zaoszczędził bym może z 1,5 godziny. Prymitywnie poszło ale już się fermentuje. Dopiję pszeniczniaka i idę spać. Nie spałem 24 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, monodem napisał:

 

Po 2 dwóch brewkitach dzisiaj zacierałem pierwszy raz IPA. fantastyczna praca dająca dużo satysfakcji. Czas warzenia cholernie długi. Od 22 do 5.

Wnioski :

Duży hopspider potrzebny zdecydowanie.

Podczas 2 wysladzania można już grzać gar z pierwszego. Zaoszczędził bym może z 1,5 godziny. Prymitywnie poszło ale już się fermentuje. Dopiję pszeniczniaka i idę spać. Nie spałem 24 godziny.

 

w czym gotowałeś że potrzebujesz hopspidera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, monodem napisał:
Godzinę temu, anteks napisał:
w czym gotowałeś że potrzebujesz hopspidera?

W garze z Olkusza. Filtracja ciepłych chmielin nawet po dodaniu mchu to nie to samo co na zimnej po coldcrashu..

Przez 10-12 lat to nawet nie wiedziałem że istnieja jakieś hopspidery czy hopstopery. kręciło sie łycha i dekantowało wężykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 10-12 lat to nawet nie wiedziałem że istnieja jakieś hopspidery czy hopstopery. kręciło sie łycha i dekantowało wężykiem
To prawda. Jak czytam starsze tematy na forach to trafiam na takie informacje. Nie mam jeszcze doświadczenia i stąd też banalne problemy. Mam wężyk z oplotu 3/4 cala. Tym filtruję złoże. Idzie to sprawnie. Filtrację w garze po małych modyfikacjach też przeprowadzę wężykiem z oplotu i po problemie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.