Skocz do zawartości

12h lagu przy Danstar Diamond


Rafici

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Rafici napisał:

Robię warke pilsa dolnej fermentacji zadałem  lager yeast diamond 2 torebki i od 12 godzin nic się nie dzieje czekać jeszcze?

Czekać, jakie BLG, ile piwa i temperatura fermentacji. Przy niższej mogą wolniej startować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Rafici napisał:

Robię warke pilsa dolnej fermentacji zadałem  lager yeast diamond 2 torebki i od 12 godzin nic się nie dzieje czekać jeszcze?

Czekać. 12h to nie jest duży lag.

Jak @Suchejroo napisał, jeśli chcesz pomocy, napisz nieco więcej o swoim piwie.

Zmieniłem tytuł tematu na "12h lagu przy Danstar Diamond", bo ten, który nadałeś (Brzeczka) jest zbyt ogólny.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zmienił(a) tytuł na 12h lagu przy Danstar Diamond
28 minut temu, Suchejroo napisał:

Czekać, jakie BLG, ile piwa i temperatura fermentacji. Przy niższej mogą wolniej startować. 

Narazie mam w pokoju 21sto. Jak ruszy przeniosę do chłodniejszego pomieszczenia

 

Przed zadaniem drożdży po schłodzeniu tak to wygląda

20211113_155002.jpg

20211113_154855.jpg

20211113_154911.jpg

 

Taki przepis

20211114_112613.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Rafici napisał:

Narazie mam w pokoju 21sto. Jak ruszy przeniosę do chłodniejszego pomieszczenia

 

Jeśli schłodziłeś brzeczka do potrzebnej temperatury powinieneś zadać drożdże i natychmiast umieścić w niskiej temperaturze.

Ja na tych zdjęciach nie widzę jakie jest BLG.

Pytania: do ilu schłodziłeś brzeczkę przed zadaniem drożdży i ile tego BLG miałeś.

Nie pisz postu pod postem, jeśli chcesz uzupełnić, użyj funkcji edytuj ukrytej pod kropkami w prawym górnym rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj, próbujesz zrobić lagera, 7BLG w 21°C? Po pierwsze drożdże nie mają prawie co fermentować, więc nie potrzeba 2 paczek w tej temperaturze. Poza tym w tej temperaturze nic dobrego nie wyjdzie. Czemu masz tak niskie  BLG? Ile Ci wyszło brzeczki? Jak śrutowany słód? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Suchejroo napisał:

Czekaj czekaj, próbujesz zrobić lagera, 7BLG w 21°C? Po pierwsze drożdże nie mają prawie co fermentować, więc nie potrzeba 2 paczek w tej temperaturze. Poza tym w tej temperaturze nic dobrego nie wyjdzie. Czemu masz tak niskie  BLG? Ile Ci wyszło brzeczki? Jak śrutowany słód? 

23 litry temp. Teraz to 7 stopni mam nadzieje, zobaczymy pozdrawiam.

 

4 godziny temu, Rafici napisał:

23 litry temp. Teraz to 7 stopni mam nadzieje, zobaczymy pozdrawiam.

Czym w tym rodzaju pilsa podnieść do 11 blg czy nie zaszkodze fermentacji.co do ziarna widzę że są otręby moim zdaniem niedomielone i dużo mąki...sory panowie dzięki waszym wpisom ucze się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafici napisał:

Czym w tym rodzaju pilsa podnieść do 11 blg czy nie zaszkodze fermentacji.co do ziarna widzę że są otręby moim zdaniem niedomielone i dużo mąki...sory panowie dzięki waszym wpisom ucze się...

Teraz to już niczym. Porwałeś się z motyką na słońce robiąc dolniaka, jeśli to Twoja pierwsza warka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, skazi napisał:

Teraz to już niczym. Porwałeś się z motyką na słońce robiąc dolniaka, jeśli to Twoja pierwsza warka.

Piwo stoi w 7 stopniach jest jakaś szansa,glukoza odpada tak.

 

37 minut temu, skazi napisał:

Teraz to już niczym. Porwałeś się z motyką na słońce robiąc dolniaka, jeśli to Twoja pierwsza warka.

Proszę podeślij łatwiejszy przepis dla mnie na pilsa takie właśnie mi najlepiej smakuje dzięki za wsparcie pozdro...

 

edit moderatorski: @Rafici kolejny raz łączę Ci posty i proszę, nie pisz jeden pod drugim, tylko uzupełniaj jeśli czegoś zapomniałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie pisz posta pod postem tylko użyj opcji edycji. Po drugie za dolniaki trzeba się brać z doświadczeniem. Jesteś w stanie w domu uzyskać pseudo pilsa w bardzo prosty sposób. Możesz uzyć drożdży Kveik Lutra które mają neutralny profil. 100% zasypu słód pilzneński, fermentacja w 20°C. Póki co skup się co zrobiłeś nie tak, że tak mało cukru wydobyłeś ze słodu. Albo temperatura zła, albo śrutowanie, może też być woda. Za mało informacji napisałeś co robiles krok po kroku. Ilośći wody, czas trwania przerw itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2021 o 10:41, Rafici napisał:

Robię warke pilsa dolnej fermentacji zadałem  lager yeast diamond 2 torebki i od 12 godzin nic się nie dzieje czekać jeszcze?

Napowietrzyłeś w ogóle brzeczkę przed zadaniem drożdży? Pytam, bo w tym przepisie nic o tym nie ma. Drożdże były uwodnione czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Suchejroo napisał:

Po pierwsze nie pisz posta pod postem tylko użyj opcji edycji. Po drugie za dolniaki trzeba się brać z doświadczeniem. Jesteś w stanie w domu uzyskać pseudo pilsa w bardzo prosty sposób. Możesz uzyć drożdży Kveik Lutra które mają neutralny profil. 100% zasypu słód pilzneński, fermentacja w 20°C. Póki co skup się co zrobiłeś nie tak, że tak mało cukru wydobyłeś ze słodu. Albo temperatura zła, albo śrutowanie, może też być woda. Za mało informacji napisałeś co robiles krok po kroku. Ilośći wody, czas trwania przerw itp. 

Wedle przepisu ,wydaje mi się że słody były nic nie warte co do wiedzy dużo brakuje masz racje nie jest to takie proste.temp.troszke mi skalała 65-70 i tu chyba jest problem.wysładzałem po15 min wolno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafici napisał:

Wedle przepisu ,wydaje mi się że słody były nic nie warte co do wiedzy dużo brakuje masz racje nie jest to takie proste.temp.troszke mi skalała 65-70 i tu chyba jest problem.wysładzałem po15 min wolno

Dlaczego sądzisz że słody nic nie warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niech te drożdże już zrobią tą robotę tak jak jest. Weź za 2 3 tyg ok. 200 ml gęstwy i zrób wtedy 20 litrów 11 lub 12stki i przyłóż się do tego drugiego piwa tak żeby tam byla normalna wydajność. Co na nią wpływa są wątki na tym forum poczytaj tam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.