Skocz do zawartości

Ogrzanie fermentora


Beqq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

 

Jako, że temperatura spada w drastycznym tempie, chciałbym zapytać się was czy macie jakiś pomysł na ogrzanie fermentora?

 

Niestety mieszkając w bloku i nie posiadając piwnicy zmuszony jestem trzymać fermentator w kącie na balkonie. 

 

Pomyślałem o macie grzewczej, aby utrzymać stałą temperaturę oraz otulić beczkę matą termoizolacyjną.

 

Czy ktoś z was miał podobny problem i może się podzielić doświadczeniem?

 

Z góry dzięki i życzę miłej nocki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jancewicz napisał:

Od dłuższego czasu zastanawiam się na matą / kablem grzewczym. Jak to się ma do sondy termometru przyklejonej do wiadra i pomiaru temperatury?

Sonda przyklejona do wiadra+sterownik i będziesz Pan zadowolony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jancewicz napisał:

Od dłuższego czasu zastanawiam się na matą / kablem grzewczym. Jak to się ma do sondy termometru przyklejonej do wiadra i pomiaru temperatury?

Ja mam swój sterownik na grzanie i chłodzenie i do grzania podłączyłem kabel grzewczy od terrarium. Umieścilem go w lodówce w przegrodach na półki i dookoła lodówki na 2-3 poziomach. Dogrzewałem bez problemu do 35°C. 

 

EDIT: Nie wiem w czym fermentujesz, ale nawet jeśli pudło to jeśli dasz na ściankach a sonda przyklejona i zaizolowana przy wiadrze to luzik. Ja tak zrobiłem (tylko w lodówce) i poniżej widać jak temperatura wyglądała w piwie (iSpindel).  

image.thumb.png.574f1761430bcbfda05070eaaead89c1.png

Edytowane przez Suchejroo
Dodane informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swój sterownik na grzanie i chłodzenie i do grzania podłączyłem kabel grzewczy od terrarium. Umieścilem go w lodówce w przegrodach na półki i dookoła lodówki na 2-3 poziomach. Dogrzewałem bez problemu do 35°C. 
 
EDIT: Nie wiem w czym fermentujesz, ale nawet jeśli pudło to jeśli dasz na ściankach a sonda przyklejona i zaizolowana przy wiadrze to luzik. Ja tak zrobiłem (tylko w lodówce) i poniżej widać jak temperatura wyglądała w piwie (iSpindel).  
image.thumb.png.574f1761430bcbfda05070eaaead89c1.png
A dlaczego po zakończeniu grzania (i, co za tym idzie, spadku temperatury) wzrósł poziom blg? Chodzi o rozszerzalność termiczną już przefermentowanego piwa czy jakiś inny efekt?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muchor napisał:

A dlaczego po zakończeniu grzania (i, co za tym idzie, spadku temperatury) wzrósł poziom blg? Chodzi o rozszerzalność termiczną już przefermentowanego piwa czy jakiś inny efekt?

Po prostu po zmniejszeniu temperatury tak zauważyłem, prawdopodobnie to jest zależne od iSpindla, możliwe że przy zmniejszeniu temperatury zmienia się kąt. Co za tym dokładnie stoi nie wiem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.