Skocz do zawartości

Galaxy Pale Ale


Nowakiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam sie do uwarzenia 3 warki.

 

warka 15l

 

Słody:

pale ale - 3 kg

pszeniczny jasny - 0,75 kg

zacieranie godzina w 68 stopniach

 

Chmielenie:

Citra 30 min 15g

Galaxy 2 min 25g

Galaxy na hoppstand 25g 

 

Chce żeby to było lekkie dostepne pod wzglededem goryczy dla każdego piwo z chmielową nutą. Zastanawiam się jedynie czy piwo nie bedzie mdłe.

W brewness wyszło mi jako zbalansowane. Chmielenie na goryczke pół godziny gdyz wyczytałem ze w ten sposób uzyskuje się krótszą 'szlachetniejsza" goryczke.

Czy zasyp bedzie ok? Nie chce karmelu w piwie, zastnaawiam sie czy poza mgiełką i lepsza piana da cos ten słód pszeniczny. Ile czasu powinien trwać hoppstand?

Co myślicie o takiej recepturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj a się przekonasz. 
 

Moim zdaniem 15g na 30’ to jednak może okazać się za mało żeby uzyskać sensowna goryczkę. Ale to kwestia gustu.

 

Co dokładnie chcesz uzyskać przez te 2 min? Wydaje mi się, że jeśli nie masz błyskawicznej chłodnicy to nie będzie wielkiej różnicy między 2’ a 0’. Może spróbuj rozbić to np. na 15g na 15’ i 10g na 5’? W takim układzie jest szansa na więcej „szlachetnej” goryczki bez zwiększania ilości citry.

 

Słód pszeniczny zasadniczo nie daje mgiełki, ta jest wypadkową m.in. zacierania, użytych drożdży i prowadzenia fermentacji.

 

Ktoś pewnie powie, że 30’ gotowania to krótko i DMS i w ogóle, ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.
 

Inna sprawa to to, czy 3 warka to dobry moment na takie eksperymenty? Może lepiej zrobić jeszcze kilka bardziej klasycznie i wyrobić sobie punkt odniesienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.