Skocz do zawartości

John Palmer BREWING CLASSIC STYLES problem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przeglądając ostatnio tą książkę postanowiłem wypróbować kilka przepisów np

WEED, FEED, AND MOW w książce jest 12,4 blg 

przy zasypie 

4,3kg pilzneńskiego

0,45kg ryżu

0,34kg glukozy
Jest to przepis na 19l a kiedy wklepie te wartości w brewness oblicza mi około 16blg czy coś odczytuje nie tak?  W innych przepisach jest podobnie nie wiem jak te przepisy skalować kiedy w grę wchodzą słody specjalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Izbor Mściwy napisał:

Jest to przepis na 19l a kiedy wklepie te wartości w brewness oblicza mi około 16blg czy coś odczytuje nie tak?  W innych przepisach jest podobnie

Jaka w książce jest założona wydajność a jaką wydajność masz założoną w programie?

Plus jaką masz wydajność z ostatnich zacierań - to chyba najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę z wyjaśnień Jamila Zainascheffa (to prawdopodobnie jego receptura) z któregoś odcinka Brew Strong, przepisy są chyba wyskalowane do określonej ilości gotowego piwa czy tam ilości wchodzącej do fermentora, a nie brzeczki z osadami itp. Nie pamiętam szczegółów, ale z tego może wynikać różnica. Chyba w książce to jest wyjaśnione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

The recipes in this book were originally created as all-grain, full-volume boil recipes,
but we have created malt extract versions to make them more accessible for new
brewers. However, the ingredient quantities and hopping schedules are still based on a
7-gallon boil (26.5L), with 6 gallons (23L) at the end of the boil, 5.5 gallons (21L)
going into the fermenter, and 5 gallons (19L) going into the bottles or keg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.