Skocz do zawartości

Ile dodać pigwowca?


karolhh

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jestem tu nowy choć mam za sobą już 3 warki. Teraz planuje zrobić kolejną, ale mam dylemat więc zacznę od początku.

Zostało mi około 2kg startego owocu pigwowca (coś podobnego do pigwy tylko owoce mniejsze i chyba ociupinkę bardziej aromatyczne). Pigwowiec wykorzystany był do nalewki, więc w zasadzie jest to starty owoc z dodatkiem cukru (starty pigwowiec zasypałem cukrem, odlałem sok i do soku dodałem spirytus). Teraz chciałbym pozostałość dodać do piwa, a dokładnie do APY z chmielami Chinook i Citra (odpowiednio 30 i 50 gramów na 21 litrów piwa, 11,5 BLG). Teraz pojawia się problem ile i na którym etapie fermentacji dodać tych "wiórek"? Macie jakieś rady?

Zamieszczam poglądowe zdjęcie, mam dwa takie słoiki.

Pigwowiec.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Łachim napisał:

Na cichą,  żeby aromat nie uciekł. Pytanie, czy warto dawać coś, co już znaczną część aromatu oddało.

No chce tak zaeksperymentować... zobaczę co z tego będzie. 

Zastanawiam się czy jednego słoika nie dać na burzliwą a drugi na cichą... ?

Edytowane przez karolhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, karolhh napisał:

Zastanawiam się czy jednego słoika nie dać na burzliwą a drugi na cichą... ?

Pamiętaj tylko, że ta pulpa nie jest sterylna i zawiera nieoszacowane pozostałości w pełni fermentowalnego cukru białego (o ile dobrze Cię czytam).

To imo są podstawowe niebezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, zasada napisał:

Pamiętaj tylko, że ta pulpa nie jest sterylna i zawiera nieoszacowane pozostałości w pełni fermentowalnego cukru białego (o ile dobrze Cię czytam).

To imo są podstawowe niebezpieczeństwa.

Pulpa jest zapasteryzowana jeśli chodzi o higienę. Czy chodzi Ci o pozostałości cukru z zasypu (z zasypu na sok do nalewki) i związane z tym podbicie BLG? Bo nie wiem czy Cię dobrze rozumiem. Wyjaśnisz proszę dokładniej?

Edytowane przez karolhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadząc kolejne cukry (w tym przypadku owoce, zawierające fermentowalne przez drodze cukry) musisz - po dodaniu - dać czas dojeść je drożdżom. Plus ewentualnie, w miarę potrzeby, przeliczyć zawartość cukrów i alkoholu w piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karolhh napisał:

Przelaniem na cichą rozumiem?

Oddzieleniem od drożdży, czyli rytualnym "przelaniem na cichą" - tak jak najbardziej.
Ja nazywam to na swoje potrzeby przelaniem do innego pojemnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.