Skocz do zawartości

Brewferm Lager


Rekomendowane odpowiedzi

Brewferm Lager

 

A sturdy lager yeast, delivering a consistent neutral fermentation with little or no Sulphur components or other undesirable by-products.

Flocculation: high.

Final gravity: low.

Fermentation temperature: 10-15°C.

Dosage: 3-6 g/10 l.

 

Silne drożdże dolnej fermentacji, zapewniające zdecydowanie neutralną fermentację z niewielką produkcją lub bez związków siarki i innych niepożądanych produktów ubocznych.

 

Flokulacja: Wysoka

Gęstość końcowa: Niska

Temperatura fermentacji: 10-15°C.

Dawkowanie: 3-6 g/10 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Za 2 tyg. mam zamiar ich użyć. Miało być za tydzień, ale przez problemy zdrowotne nie warzyłem w ten weekend, a słody ześrutowane, więc najpierw stout, a potem jakiś lagerek na tych drożdżach. Cena dość atrakcyjna, myślę, że to drożdże do jakiś w miarę szybkich piw, typowych do spijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

vettis ----> Hej, masz już jakieś pierwsze wrażenia dotyczące tych drożdży którymi mógłbyś się podzielić? Dla mnie to jakaś drożdżowa zagadka - są dużo tańsze od innych suchych dolniaków a w zasadzie brak opinii na ich temat. Nawet na homebrewtalk nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vettis ----> Hej, masz już jakieś pierwsze wrażenia dotyczące tych drożdży którymi mógłbyś się podzielić? Dla mnie to jakaś drożdżowa zagadka - są dużo tańsze od innych suchych dolniaków a w zasadzie brak opinii na ich temat. Nawet na homebrewtalk nic nie znalazłem.

Cześć,

 

Przede wszystkim dają bardzooo klarowne piwo. Choć piwo fermentowało w 13-14°C dają czysty profil smakowy. Dla piw typowo do spijania, są bardzo dobre. Tylko wolno startują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dają bardzooo klarowne piwo. Choć piwo fermentowało w 13-14°C dają czysty profil smakowy. Dla piw typowo do spijania, są bardzo dobre. Tylko wolno startują.

Ciekawe jak by sobie poradziły z fermentacją poniżej 10°C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z suchych dolniaków bardziej mi podeszły S-23 Lepsze piwo na nich wychodzi. I są praktycznie uniwersalne, można je zapodać do wielu gatunków piw. Dlatego S-23 trzymam "awaryjnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z suchych dolniaków bardziej mi podeszły S-23

Lepsze niż W34/70?

Nie stosowałem W34/70 jeszcze. Dlatego wole S-23' date=' a Brewferm Lager. Cena do jakości jest ok.[/quote']

Spróbuj! W34/70, to naprawdę fajne drożdże. I chyba bardziej uniwersalne niż S-23. Zresztą najbardziej popularne na świecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Te drożdże na prawdę mają bardzo wolny start. Zadałem dwie uwodnione saszetki do brzeczki 11 BLG wczoraj koło godziny 19, a dzisiaj na brzeczce zaledwie widać kilka bąbelków rozpoczynającej się fermentacji. Temperatura w piwnicy 9,5 C. Gdy używałem W 34/70 albo S-23 po takim czasie miałem już ładną pianę na powierzchni i to przy jednej uwodnionej saszetce. Dochodzę do wniosku, że niższa cena jest złudna bo należy użyć większej ilości tych drożdży - no chyba, że ktoś robi starter.

 

Edit: Po 23 godzinach ciągle kilka kłębków piany bez znacznej zmiany od rana... Jednym słowem sam stres nie warty niskiej ceny drożdży...

Edytowane przez slotish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Brewferm Lager użyłem w tym sezonie 3 razy. Pierwszy raz z torebki i 2 razy gęstwa. Co do smaku to nie powiem co i jak bo kubki smakowe mam nie tresowane. A obiektywnie to słabo odfermentowują. Pierwsze piwo 12°Blg koniec 5°Blg fermentacja 5 tygodni. Drugie zadane ok 100ml gęstwy po pierwszym 12°Blg koniec 4°Blg fermentacja 4 tygodnie. Trzecie 11°Blg wczoraj przelane na cichą po 2 tygodniach 3°Blg. Wszystkie zacierane 30min 65°C + 30min 72°C temperatura pomieszczenia 12°C. Z powodu tak słabego odfermentowania przed butelkowaniem przenosiłem na tydzień do pomieszczenia o temp. 22°C. Niestety głębiej nie fermentowały. To mój pierwszy sezon lagerowy i z tego powodu kupiłem najtańsze dolniaki ale to był pierwszy i ostatni raz.

Nawiązując do postu "slotish'a" stres jest podwójny:

1. słabo startują;

2.słabo odfermentowują. Mam nadzieję że w butelkach nie wezmą się ponownie do pożądnej roboty.

S-04 pewnego razu też mi startowały 3dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

2.słabo odfermentowują. Mam nadzieję że w butelkach nie wezmą się ponownie do pożądnej roboty.

Ja nastawiłem koźlaka 17,5blg, burzliwa stanęła na 8blg właśnie na tych grzybkach. Ruszą w butelkach? Tobie ruszyły? Robiłeś możne na nich FFT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba zrobił tak - wziąłbym jedną butelkę, wstawił ją do jakiegoś mocnego naczynia (nie wiem, może jakaś metalowa puszka, plastikowe wiaderko z pokrywką, albo coś w tym stylu) i postawił to w ciepłym miejscu, nawet powyżej 25°C, czekając, aż wybuchnie ;). W ten sposóp szybciej się dowiesz, czego możesz się spodziewać po reszcie (rozumiem, że pozostałe butelki leżą w jakimś chłodnym pomieszczeniu) i jakby co, to będziesz resztę systematycznie i jeszcze w miarę bezpiecznie odgazowywał. Problem tylko w tym, że jeżeli to piwo miałoby zejść docelowo do np. 4°Blg to będziesz to odgazowywał bez końca, chyba lepiej będzie skrzyknąć kilku kumpli i zrobić impreze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Czy ktoś ostatnio używał tych drożdży w temp. np. 10 oC? Saszetki, które otrzymałem wyglądają inaczej (inny projekt, tekst) niż te, które znajdują się na zdjęciach w wielu sklepach czy nawet na stronie producenta. Przede wszystkim zdziwiła mnie informacja o idealnej temperaturze fermentacji: 18-23 oC.

 

Uwarzyłem Koźlaka 18 Blg, dodałem 2 uwodnione saszetki Brewferm Lager do 18 litrów o temperaturze 14 oC, wstawiłem fermentor do pomieszczenia, w którym jest 9-10 oC i po 24 godzinach żadnych oznak fermentacji (do drugiego fermentora zadałem 2 saszetki Saflagerów W34/70 i ruszyły po kilku godzinach). Czytałem o wolnym starcie tych drożdży, ale zaniepokoiła mnie ta informacja na saszetce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ostatnio używał tych drożdży w temp. np. 10 oC? Saszetki, które otrzymałem wyglądają inaczej (inny projekt, tekst) niż te, które znajdują się na zdjęciach w wielu sklepach czy nawet na stronie producenta. Przede wszystkim zdziwiła mnie informacja o idealnej temperaturze fermentacji: 18-23 oC.

 

Uwarzyłem Koźlaka 18 Blg, dodałem 2 uwodnione saszetki Brewferm Lager do 18 litrów o temperaturze 14 oC, wstawiłem fermentor do pomieszczenia, w którym jest 9-10 oC i po 24 godzinach żadnych oznak fermentacji (do drugiego fermentora zadałem 2 saszetki Saflagerów W34/70 i ruszyły po kilku godzinach). Czytałem o wolnym starcie tych drożdży, ale zaniepokoiła mnie ta informacja na saszetce.

Jak zalecana temperatura fermentacji jest 18-23 stopnie to lagerowe drożdże to to nie są :) Z tego co widze to brewferm blanche mają zalecaną 18-24, jesteś pewien, że to brewferm lager? Brewferm top mają 18-25. Czy ruszyły jednak i wszystko gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.