Skocz do zawartości

Brewferm Blanche


Rekomendowane odpowiedzi

A mi na trzy podejścia jeden wit wyszedł b. dobry i dwa bardzo słabe (głównie problem z aromatem). Wydaje mi się że lepszy efekt dają przy fermentacji w górnym zakresie temperatur niż przy 18°C ale sprawdzę to za 4 razem, jeśli zdecyduje się ich użyć bo skłaniam się jednak do zakupu płynnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Teoretycznie powinienem już butelkować mojego wita, zapach siarki zniknął, 2 tygodnie minęły, BLG przestało się zmieniać, ale mam wątpliwości.

 

Po pierwsze, piwo jest bardzo mętne. Za bardzo. Dużo drożdży unosi się w płynie.

Po drugie, końcowa gęstość jest bardzo wysoka - 3,5 BLG, a startowałem z 11,5. Poprzednia warka zeszła do 1,5BLG przy takim samym zacieraniu, ale jednak różnym zasypie (awaryjnym; był tam słód pale ale, pszeniczny, cukier i inne cuda, nie licząc płatków pszennych).

 

Jak myślicie, zjedzą coś jeszcze, czy butelkować? A jeśli zjedzą, to jak je zagonić do roboty, bo mają 20-21 st. C w pomieszczeniu, łyżka też już mieszałem, żeby je podnieść z dna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mętne chyba zostanie do końca, ale jak piszesz że to drożdże pływają to może poszukaj jakiegoś miejsca gdzie będziesz mógł schłodzić piwko przed rozlewem. Jak już wcześniej wspomniałem, miałem warkę podzieloną na dwa wiadra i piwo fermentowane na s33 w butelkach praktycznie wyklarowały się na czysto a na brewferm trzymane piwo w tych samych warunkach jest mętne bez taczania butelki, wiec zasyp może mieć tu drugoplanowe znaczenie.

W trochę wyższej temperaturze fermentowałem swojego wita i nawet po zakończeniu fermentacji miałem na wierzchu czapę drożdżową, może to być taka "zaleta" tych drożdży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, mętne jak najbardziej ma prawo być, ale w tej chwili po prostu jest nieprzejrzyste. Jak mleko. Zlałem wczoraj na cichą i dam im jeszcze tydzień, a testowo zakapslowałem kilka butelek - okaże się, czy się sklaruje w refermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podobnie jak u części z piszących wcześniej: po 9 dniach burzliwej przy użyciu Brewferm Blanche na powierzchni zalega gęsta czapa z piany (fotografia w załączeniu).

 

Które z rozwiązań byłoby najlepsze w tym przypadku:

- zdjąć pianę łyżką

- zatopić

- cierpliwie poczekać aż piana sama opadnie na dno

- zlać na cichą znad osadu z dna i spod piany

post-10777-0-30673200-1420798107_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Miałem dosyć podobnie przy moim pierwszym witku jak go robiłem na Brewfermach. Ostatecznie i tak mi się przegazowało. Dziwne drożdże, sam ich nie mam zamiaru więcej używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Ostatni fermentowałem w temperaturze fermentacji od 21 c do 22,5 c. Było dobrze, siarki nie było. Niżej bym z temperaturą przy tych drożdzach nie schodził.

 

Właśnie o tą siarkę mi chodzi. Dzięki wielkie, postaram się fermentować właśnie w tych zakresach temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.