Skocz do zawartości

Brewferm Blanche


Rekomendowane odpowiedzi

czy uważasz ze infekcja mogła rozwinąć sie do takiego stopnia w 1-2 dni od zadania drożdzy?

Nie używałem tych drożdży, ale taki poziom siarkowodoru, żeby trzeba płukać usta po spróbowaniu piwa raczej nie jest normalny i zgadzam się z zgodą, że to pewnie infekcja. Dużo siarkowodoru wydziela się przy fermentacji lagerów, ale nie mam problemów z próbowaniem ich przy zlewaniu na cichą. Infekcja ma najlepsze warunki do rozwoju w pierwszym i drugim dniu po zadaniu drożdży, pod warunkiem, że dostanie się razem z drożdżami, a najlepiej jeszcze przed nimi. Cukrów jest tam wówczas pod dostatkiem, a zadane drożdże jeszcze nie zdążyły skolonizować brzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowal ktos wita zrobic na s33? wg opisu z ba sa to drozdze dedykowane do wita:

 

 

Suche drożdże górnej fermentacji, polecane do wielu rodzajów piw specjalnych, zwłaszcza do belgijskich odmian białych piw pszenicznych (witbier) oraz do piw mocnych warzonych na wzór piw klasztornych (Trappist, Chimay).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowal ktos wita zrobic na s33? wg opisu z ba sa to drozdze dedykowane do wita: Suche drożdże górnej fermentacji, polecane do wielu rodzajów piw specjalnych, zwłaszcza do belgijskich odmian białych piw pszenicznych (witbier) oraz do piw mocnych warzonych na wzór piw klasztornych (Trappist, Chimay).

 

próbowałem, na s33 wita i klasztorne - nie są najgorsze, ale na płynnych będą lepsze - jak najbardziej możesz spróbować

na s33 lepszy było kolońskie - według mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A abbey II które masz nie będą się lapiej nadawać?

 

hm, no nie wiem... jak jest napisane wit to wit, ale może faktycznie, zaraz zerknę do specyfiki tych abbeyów

 

....

 

a więc są do

American Barleywine

Belgian Blond Ale

Belgian Dark Strong Ale

Belgian Golden Strong Ale

Belgian Specialty Ale

Bière de Garde

Russian Imperial Stout

Strong Scotch Ale

 

no to dedykowane witowi nie są, ale jeśli uważacie że jednak pasują do stylu to pewnie że i łatwiej i taniej mi pojechać na abbeyach które mi dosłownie umierają z nudów w lodówce :)

Edytowane przez przemski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak - u mnie właśnie fermentuje wit na abbeyach zobaczymy co wyjdzie. Jak na razie pachnie kapitalnie. Co do s33 to używane są do przeróżnych piw. Ja kiedyś robiłem na nich koelshe i nie były wcale takie złe...Wity też na nich robiłem, wychodziły różnie ...

Edytowane przez andy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Własnie przelałem wita na tych drożdżach na cichą. Przy przelewaniu powitał was mało zachęcający zapach (lekka siarka, skarpeta)? W smaku na razie wydaje się OK.

Czytałem,że to normalne przy tych drożdżach. Chciałem się upewnić. Próbował ktoś triku z miedzią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem tydzień temu wita, 43l podzieliłem na dwa wiadra, jedno zadane S33 a drugie breferm blanche, dziś 6 dzień fermentacji, piana na s33 opadła już w trzecim dniu, w wiaderku z BfB nadal obfita piana, zapach... słodki, miły. Drożdże w obydwu przypadkach uwodnione, zadane do brzeczki o temp. 20-21st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.