Jump to content

XV Konkurs Piw Domowych we Wrocławiu, 11.06.2022


Undeath
 Share

Recommended Posts

Uwaga uwaga uwaga! 

Konkurs przesuwany ze względu na liczne niesprzyjające okoliczności, nareszcie się odbędzie! :) Data to 11 czerwca - podczas 12 Festiwalu dobrego piwa we Wrocławiu. W imieniu Wrocławskiej Inicjatywy Piwowarskiej mam zaszczyt zaprosić wszystkich piwowarów domowych, na wzięcie udziału w XV Konkursie Piw Domowych we Wrocławiu. Kategorie pozostają bez zmian:

 

1. American Pilzner/ Nowofalowy Pils [10-14 blg] - Styl ten jest reinterpretacją klasycznego pilznera, polegającą na zastosowaniu nowych odmian chmielu. Stworzone dla osób, które albo dopiero przekonują się do chmielowych aromatów kojarzonych ze sztandarowymi produktami "piwnej rewolucji" albo tych, którzy już są do nich przekonani, ale na równi z nimi cenią sobie tradycyjne smaki.

 

2. Weizenbock [16-20 blg] - Mocne, pszeniczne ale o barwie od jasnobursztynowej do rubinowej. Jako reprezentant rodziny koźlaków i jednocześnie piw pszenicznych łączy w sobie charakterystyczne cechy tradycyjnych niemieckich stylów piwnych. W jego smaku i aromacie przeplatają się nuty słodowe o różnorodnym i bogatym charakterze, a także owocowe i przyprawowe.

 

3. Porter Bałtycki [18-22 blg] - Nie trzeba zbytnio przedstawiać - klasyka sama w sobie nazywany skarbem Polski. Mocny, bogaty, ciemny lager. Wymagający doskonałego warsztatu piwowarskiego. 

 

4. Wariacja na temat Chmielowego kwasa - hoppy sour [8-14 blg] - Powinno być to piwo lekkie, wytrawne, chmielowe i wyraźnie kwaśne. Balans w aromacie powinien być przesunięty w stronę chmielowości, a w smaku w stronę kwaśności. Dodatki powinny uzupełniać smak i aromat, nie całkowicie go dominować. Jest to dość otwarta kategoria i liczymy na pomysły piwowarów.

 

Dokładne opisy w załączniku.

 

Regulamin i formularz - na 1,5 miesiąca przed konkursem. 

 

Zapraszamy do warzenia!

Koźlak pszeniczny (weizenbock).pdf Nowofalowy pils.pdf Porter bałtycki.pdf Wariacja na temat Sour ale.pdf

Edited by Undeath
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Przewodniczący Jury, autor tego postu proszony jest o wyedytowanie tytułu, bo termin się zmienił, na tydzień późniejszy, czyli 11.06.2022 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • elroy changed the title to XV Konkurs Piw Domowych we Wrocławiu, 11.06.2022
  • 1 month later...
Posted (edited)

- edit -

 

Nie mogłem pobrać opisu w aplikacji Safari, zmieniłem przeglądarkę i jest kk. 

Edited by 3ci
Mój błąd przeglądarki
Link to comment
Share on other sites

W dniu 1.05.2022 o 11:19, BrowarPAPI napisał:

Hej, kiedy rozpoczyna się recepcja piw? 

Dzisiaj zawieszam w końcu regulamin po wielu perypetiach - niestety Macas nam w tym roku wypadł jako recepcjonista i inne takie tam problemy.

Link to comment
Share on other sites

Miło mi poinformować, że zwycięzca głównej nagrody - Grand Prix - uwarzy swoje piwo w browarze Wielka Sowa! Piwo to będzie miało premierę na przyszłowocznym Festiwalu Dobrego Piwa.

 

Wszyscy zwycięzcy otrzymają nagrody od Słodowni Bestmalz, Fermentum Mobile, Polish Hops i sklepu Twój Browar, no i oczywiście koszulkę Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich oraz kubek Kocham Piwo. Szczegóły w dopracowaniu - szykujcie paczki z piwami, moja piwnica czeka 😄

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.