Jump to content

Praca - pomocnik piwowara Browar Mariental Szklarska Poręba

Recommended Posts

Byłem, pomagałem kilka dni. Niestety nie mogę poświęcić Im tyle czasu ile bym chciał, a praca jest na pełny etat. Warzelnia fajna 5hl Inomero. Załoga browaru jak i restauracji w pytę na pięć, można konie kraść. Właściciele bardzo rzeczowi, elastyczni. Jeśli jest warzący pasjonat w okolicy, to szczerze polecam. Piwowar Michał wszystko wytłumaczy bez spiny. Jak dla mnie oferta spełnienia marzeń dla piwowara domowego i okazja do szlifowania umiejętności. Niestety ja nie mogę poświęcić tyle czasu, ile bym chciał i bardzo żałuję, ale może za trzy lata 😀.

• 2 weeks later...

Fermentownia składa się obecnie (17.10.21) z 15 zbiorników w tym 8 obmiarowanych na 10hl oraz 7 nowych jeszcze nie mierzonych lecz lada dzień będzie mierzenie na 13hl. W dalszym ciągu planujemy przemiarowanie poprzednich z 10hl na 13hl.

W sumie ma być około 200hl w fermentowni (jest co robić) :D

Piw mamy na razie 4 rodzaje, ale chcemy się rozwijać i systematycznie coś dorzucać, myślę głównie o rodzajach sezonowych. 

Na dniach także ma dojechać nowy sprzęt do rozlewu piwa, a mianowicie automat.  Za że wtedy rozlew, kapslowanie, etykietowanie czy nawet przybijanie pieczątki z datą odpada z obowiązków, bo zrobi to automat. 

Jeżeli chodzi o piwa to celujemy raczej w klasykę ale dopracowaną, książkową. 

Jak jest masz wiedzę, to zapraszam 

Jak masz chęci i niewielkie doświadczenie,  to również zapraszam. 

Postaram się przekazać Ci, ile mogę. Razem na pewno postaramy się robić najlepsze piwo i uczynić Browar Mariental  jeszcze lepszym miejscem.

Michał Stępień

Główny piwowar

Browar Mariental