Skocz do zawartości

Inwentaryzacja zawartości piwniczki Codera


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Parę osób prosiło mnie o upublicznienie zawartości mojej piwniczki:

 

Stan na dzień 14 IX 2010:

 

Piwa dobre:

 

Monachijskie ciemne ? w dwóch wersjach póroczne i półtoraroczne. To starsze chyba lepsze, ale może już mieć trochę cech starego piwa (13 + 11 butelek)

Foreign Extra stout ? dobry przykład stylu, ale piwo ponad roczne, może już być starawe, i cierpi na gushing ? 16 butelek

Doppelbock ? dobry ponad roczny koźlak, niestety chyba już zaczyna się starzeć 15 butelek + kilka bączków

Złota dolina ? piwo w stylu Orval, dla koneserów dziwnych smaczków ? ma posmaki ?końskie?. 20 but + ~20 bączków

Weizen Lehr IV ? niezła pszeniczka, trochę stara jak na pszeniczkę (4 miesiące) i odrobinę za słodka 6 but.

Wędzone ? piwo w stylu Rauchbier, ale taki mało wędzony, zrównoważony (typu Spezial) 18 but.

Ponury stout ? dobry dry stout 4 but.

Karger Weizenbock ? 4 but + ~10 bączków

 

Piwa poprawne:

 

American Amber Ale ? mocno chmielone, mocno słodowe, karmelowe ale ? 5 but.

Krzepki porter ? przyzwoity porter angielski ? 10 but.

Berliner Weisse ? kwaśne piwo pszeniczne, trochę mało kwaśne jak na styl, i z małymi wadami technicznymi 14 but + ~30 bączków

Guiness ? dry stout ? poprawny i bez wad, ale trochę nudny w smaku ? 17 but.

Setka ? przyzwoity koźlak ? 6 butelek

St Margaret ? poprawne Wee Heavy, trochę za mocno odfermentowane 10 but.

Amerykańska pszeniczka ? 8 butelek

Weizenbock Rodryg ? 5 butelek

Warsteiner ? średnio udany pils niemiecki ? 10 but.

Helles Bock ? fajny koźlak majowy ? 7 but.

Gabriel ? stary już dosyć dunkelweizen ? 8 but

 

Piwa marne

Nie warto pisać ~30 butelek róznych stylów

 

Plus kilka pojedynczych butelek weizenów i witbierów i po ~10 butelek świetnego IPA i Kolscha które chowam na przewidywany konkurs.

 

Plus świeża warka Duvel-a, jeszcze za młoda aby pić

Edytowane przez coder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foreign Extra stout ? dobry przykład stylu, ale piwo ponad roczne, może już być starawe, i cierpi na gushing ? 16 butelek

Poupuszczaj gaz, bo akurat przegazowanie stouta to wada, która mocno psuje doznania w trakcie degustacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... po ~10 butelek świetnego IPA i Kolscha które chowam na przewidywany konkurs.

Hmm... czyżby był jakiś mały przeciek? :)

Nie, nawet nie poruszaliśmy tego tematu, żeby jakichś kwasów nie było tak jak w zeszłym roku.

Ale każdy widzi, że Kolsch albo Alt to pewniak w tym roku, a IPA chyba też jeszcze nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... po ~10 butelek świetnego IPA i Kolscha które chowam na przewidywany konkurs.

Hmm... czyżby był jakiś mały przeciek? :)

Nie' date=' nawet nie poruszaliśmy tego tematu, żeby jakichś kwasów nie było tak jak w zeszłym roku.

Ale każdy widzi, że Kolsch albo Alt to pewniak w tym roku, a IPA chyba też jeszcze nie było.[/quote']

IPA było w 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kwasach nie słyszałem, zresztą zawsze się ktoś znajdzie co mu nie pasuje ( mi chyba nic nie pasuje :)).

Zresztą wnet październik więc i kategorie Cześ ogłosi.

 

Coder. Piwniczka wielka więc i więcej piw wejdzie. Trzeba przyznać że masz jeszcze dojść wielki zapas, ale dobrze że sezon w pełni i można już powoli zapełniać wolne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdania nie zmienię, że piwo młode jest dobre, a im starsze tym bardziej widoczne są wady. Jednak jeśli piwo jest górnej półki nic mu nie będzie wręcz podkreśli jego walory.

Szkoda, że jestem na etapie picia piw jeszcze młodych bo później wady są na pierwszym planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdania nie zmienię, że piwo młode jest dobre, a im starsze tym bardziej widoczne są wady. Jednak jeśli piwo jest górnej półki nic mu nie będzie wręcz podkreśli jego walory.

Szkoda, że jestem na etapie picia piw jeszcze młodych bo później wady są na pierwszym planie.

Koelsch moim zdaniem musi być świeży. To jest tak delikatne piwo, że jurorzy z pewnością doszukają się jakiegoś kartonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CODER, że też chciało Ci się liczyć te butelki. Ja już myślałem kiedyś o tym by prowadzić to wszystko na kompie, aby mieć podgląd do stanu bez liczenia. Zrezygnowałem mamtylko stany magazynowe i poszczególne warki wpisane. Komp musiałby być stale włączony. Co biorę butelkę to trzeba zdjąć ze stanu, szykuję dla kogoś skrzyneczkę przed wydaniem wszystko zdjąć ze stanu- nie chore zrezygnowałem z tego jeszcze przed wprowadzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.