Skocz do zawartości

Kölsch - chmielenie oraz woda


MarcEs

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jestem w przededniu ważenia Kölscha. W tym celu wyposażyłem się w dwa jasne ekstrakty płynne Bruntal, drożdże FM42 oraz chcmiele:

-Tradition(PL) 5,0% granulat - 30g
-Spalt Spalter(DE) 4,7% granulat - 30g 

Teraz moje pytanie, jak chmielić? Macie jakąś podpowiedź?

Przy okazji - jaką wodę dostępną w sklepach najlepiej wybrać do warzenia?

 

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez MarcEs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MarcEs zmienił(a) tytuł na Kölsch - chmielenie oraz woda

Cześć.

Woda do tego piwa powinna być miękka. Polecam "Żywiecki kryształ" w butelkach 5 l., można kupić w jednej z dużych sieci handlowych. Jeśli wiesz jak i robiłeś to już możesz trochę podbić chlorki, jeśli nie robiłeś, to nie modyfikuj jej.

Chmielenie: Tradition na goryczkę, Spalt na aromat. Celuj w 20-30 IBU (wg stylu), policz w jakimś kalkulatorze.

Pomyśl o lagerowaniu młodego piwa po burzliwej. Wg mnie to dużo daje. Kelsz to taki "lager górnej fermentacji".

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Woda do tego piwa powinna być miękka. Polecam "Żywiecki kryształ" w butelkach 5 l., można kupić w jednej z dużych sieci handlowych. Jeśli wiesz jak i robiłeś to już możesz trochę podbić chlorki, jeśli nie robiłeś, to nie modyfikuj jej.
Chmielenie: Tradition na goryczkę, Spalt na aromat. Celuj w 20-30 IBU (wg stylu), policz w jakimś kalkulatorze.
Pomyśl o lagerowaniu młodego piwa po burzliwej. Wg mnie to dużo daje. Kelsz to taki "lager górnej fermentacji".
Pozdrawiam.
 
Paweł dzięki za rady,
podpowiedz mi jeszcze jaki dokladnie schenat czasowy zastosować przy chmieleniu.

Dzięki

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarcEs napisał:

podpowiedz mi jeszcze jaki dokladnie schenat czasowy zastosować przy chmieleniu.

Zobacz do załącznika, to jest fragment Classic Beer Styles Styles #13: Kölsch: History, Brewing Techniques, Recipes.

Fragmenty Classic Beer Styles Styles 13.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.