Skocz do zawartości

Uwarzyłem 23 l z 9 l brewkita


Q-boot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

jak w tytule. Zakupiłem brew kit z imperial stout'em od Brewfern, po czym uwarzyłem zeń 23 l piwa. Dziś, kilka dni po zamknięciu fermentora, podczas pomiaru SG, spróbowałem rzeczonego trunku i...okazał się dość wodnisty. Szybki wgląd w instrukcje i aż puknąłem się w czoło, gdy okazało się, że zestaw był przeznaczony do uwarzenia 9 l.

Mam w związku z powyższym pytanie: czy wg Was, doświadczonych piwowarów, można coś z tym jeszcze zrobić, czy nie ma już sensu okupować fermentora i marnować butelek? Dodam jeszcze, że brewkit był uwarzony wspólnie z jasnym ekstraktem słodowym od Mangrove Jacks'a.

Będę wdzięczy za wszelkie opinie. 

Pozdrawiam!

Edytowane przez elroy
poprawione Ż w tytule ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja. Moim zdaniem trzeba by było dodać brewkity/ekstrakty nie chmielone i zrobic z tego 2 warki. Pytanie czy posiadasz na tyle sprzetu ( garnek 40 l, dodatkowy fermentor wolny) i surowców (ekstrakty i drozdze ) aby taka akcje zrobic .

Ciezko jednoznacznie powiedzieć co z takich działań  wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Adamiko said:

Ciekawa sytuacja. Moim zdaniem trzeba by było dodać brewkity/ekstrakty nie chmielone i zrobic z tego 2 warki. Pytanie czy posiadasz na tyle sprzetu ( garnek 40 l, dodatkowy fermentor wolny) i surowców (ekstrakty i drozdze ) aby taka akcje zrobic .

Ciezko jednoznacznie powiedzieć co z takich działań  wyjdzie. 

 

Dziękuję za sugestię, Adamiko. Sam o czymś podobnym myślałem: posiadam wszystko, co niezbędne. Może faktycznie zadziałam w ten sposób. 

 

6 minutes ago, BumBum said:

Ile miałeś ekstraktu przed dodaniem drożdży?

 

Wagowo? Niestety, nie pamiętam wagi ekstraktu z brew kita, natomiast dodałem doń 1.5 l niechmielonego ekstraktu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Q-boot napisał:

 

Dziękuję za sugestię, Adamiko. Sam o czymś podobnym myślałem: posiadam wszystko, co niezbędne. Może faktycznie zadziałam w ten sposób. 

 

 

Wagowo? Niestety, nie pamiętam wagi ekstraktu z brew kita, natomiast dodałem doń 1.5 l niechmielonego ekstraktu. 

Musiałbyś podać więcej danych. Tak na szybko wklepałem w brewtarget zasyp na 9l dla piwa 24 blg (bo piszesz o imperial stout). Rozwodniony do 23l daje piwo o ekstrakcie początkowym ok 10,5 blg. Czyli jak tak zostawisz to będziesz miał lekki Dry Stout czyli takie piwko a'la Guiness. Oczywiście mniej więcej, bo jeszcze chmielenie wchodzi w grę itd. Tak czy siak, ja bym chyba po prostu to tak zostawił. Chyba, że fermentacja we wczesnej fazie to można dodać jeszcze ekstraktu po prostu trochę. 

Edytowane przez darinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • elroy zmienił(a) tytuł na Uwarzyłem 23 l z 9 l brewkita
8 minutes ago, darinho said:

Musiałbyś podać więcej danych. Tak na szybko wklepałem w brewtarget zasyp na 9l dla piwa 24 blg (bo piszesz o imperial stout). Rozwodniony do 23l daje piwo o ekstrakcie początkowym ok 10,5 blg. Czyli jak tak zostawisz to będziesz miał lekki Dry Stout czyli takie piwko a'la Guiness. Oczywiście mniej więcej, bo jeszcze chmielenie wchodzi w grę itd. Tak czy siak, ja bym chyba po prostu to tak zostawił. Chyba, że fermentacja we wczesnej fazie to można dodać jeszcze ekstraktu po prostu trochę. 

 

5 minutes ago, Adamiko said:

Chodzilo koledze raczej o pomiar blg

 

OK, dziękuję do doprecyzowanie. SG początkowe 1.045 (czyli ok. 11 blg) — obecnie, po 6 dniach fermentacji, 1.020 (czyli ok. 5 blg). Myślicie, że można jeszcze dodać ekstrakt? 

 

KOREKTA: poprawiona wartość SG.

Edytowane przez Q-boot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Q-boot napisał:

 

 

OK, dziękuję do doprecyzowanie. SG początkowe 1.045 (czyli ok. 11 blg) — obecnie, po 6 dniach fermentacji, 1.020 (czyli ok. 5 blg). Myślicie, że można jeszcze dodać ekstrakt? 

 

KOREKTA: poprawiona wartość SG.

Nic już nie dodawaj Masz zamiast imperialne stouta zwykłego dry stouta. Wypijesz, następnego zrobisz poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Adamiko said:

Lepiej pytac niz wylac moim zdaniem. I jak najszybciej przenies nie na ekstrakty/zacieranie i własne Chmielenie.  Wtedy zaczyna się zabawa:)

 

Również wychodzę z takiego założenia :)

Z zacieraniem jeszcze muszę zaczekać, ale zdecydowanie jest w planach. 

 

 

Edytowane przez Q-boot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.