Skocz do zawartości

Pierwsze gazowanie w kegu - czy dobrze rozumiem wskazania manometru? Czy to nieszczelność?


wojtekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zlałem swojego Weizena do kega. To moje pierwsze kegowanie. Postanowiłem na pierwszy rzut spróbować nagazować z butli. Zgodnie z tabelką ustawiłem na ok. 1,6 bara i wstawiłem do lodówki sterowanej kontrolerem (i ustawionej na 8 stopni) keg razem z butlą. Butla, podobnie jak keg i wszystko inne jest nowa. Jej pojemność to 3,5kg/5l. Korzystałem z niej tylko tyle, żeby poznać zasadę działania nowego mi sprzętu. Wczoraj ok. 22 podłączyłem do gazowania. Teraz (tj. następnego dnia przed 10) zauważyłem, że wskazówka obrazująca ilość gazu w butli dość znacząco opadła. Po zakupie, na nowej butli wskazywało "50". Teraz jest poniżej "40" (załączam zdjęcie). Zamierzam nagazować piwo "prądem stałym", równomiernie przez 5-7 dni. 
Pytania:
1) Czy to normalne?
2) Jeśli odp. na pyt. 1 brzmi "nie", to co zrobiłęm nie tak? Czy mogę mieć nieszczelność? Może źle zakuty wąż? Jak to sprawdzić?

IMG_20210925_093514.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy ok 12 stopni C różnicy zrobi spadek ciśnienia ponad 10 barów...(z tego co widzę to ok 12,5 barów jest mniej)

Moim zdaniem masz nieszczelność. Kup piankę - "wykrywacz nieszczelności instalacji gazowych" w budowlanym i sprawdź wszystkie połączenia. Warto to zrobić raz i mieć spokój. Ewentualnie później sprawdzać przy wymianie butli tylko połączenie butla- reduktor.

       

Mimo że mam wszystko na wężach niby szczelne to jak mi się nie śpieszy z gazowaniem to strzelam CO2 i zamykam zawór ale ten pod reduktorem. I tak powtarzam wielokrotnie  bo mam często obawy o połączenie szybkozłączka króciec na niektórych kegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy ok 12 stopni C różnicy zrobi spadek ciśnienia ponad 10 barów...(z tego co widzę to ok 12,5 barów jest mniej)
Moim zdaniem masz nieszczelność. Kup piankę - "wykrywacz nieszczelności instalacji gazowych" w budowlanym i sprawdź wszystkie połączenia. Warto to zrobić raz i mieć spokój. Ewentualnie później sprawdzać przy wymianie butli tylko połączenie butla- reduktor.
       
Mimo że mam wszystko na wężach niby szczelne to jak mi się nie śpieszy z gazowaniem to strzelam CO2 i zamykam zawór ale ten pod reduktorem. I tak powtarzam wielokrotnie  bo mam często obawy o połączenie szybkozłączka króciec na niektórych kegach.
Zrobi, w przeciwnym razie zeszło by niżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.