Jump to content

Prośba o pomoc w zidentyfikowaniu odmiany chmielu


basementbrewhouse
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Właśnie dostałem od znajomego spory worek wysuszonych szyszek chmielu z Niemiec (na oko ze 2kg jest...) prośba o pomoc w zidentyfikowaniu odmiany (znajomy nie ma pojęcia co to za odmiana, na polu mówią na nią "mandarynka"). Jeśli nie da się tego zrobić w tak prosty sposób, jak popatrzenie na zdjęcia, to czy ktoś ma jakąś instrukcję która pozwoliłaby mi, chociaż mniej więcej określić czy jest to chmiel na goryczkę czy jest to odmiana aromatyczna (ja niestety nie warzyłem nigdy używając szyszek, więc tym bardziej ciężko mi jest określić co to jest)

 

Zdjęcia szyszek i liści które udało mi się znaleźć w worku, są w załącznikach. Jest też możliwość zobaczenia go na miejscu (z grubsza napisze, dolnyśląsk), jeśli ktoś chce podjechać (adres mogę podać na priv) w zamian część chmielu mogę oddać bo raczej nie będę w stanie go wykorzystać sam, mogę też podjechać jeśli ktoś jest z dolnego śląska i ma doświadczenie z szyszkami i nie boi się zapraszać ludzi z internetu :D

 

Pozdrawiam
Bartoszek

20210923_111101.jpg

20210923_111109.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.