Skocz do zawartości

keg ?


Belzebub

Rekomendowane odpowiedzi

Zanabyłem za grosze takie beczki jak na foto, może ktoś kiedyś widział coś takiego i podpowie jak oryginalnie wygląda wylewka - czy można gdzieś dokupić i do czego służy dziura we wieczku ?

Beczka ma 15 l pojemności i wykonana jest z aluminium.

Mam już co prawda wizję (i wolne dwa krany) ale gdyby dało radę wykorzystać oryginalne wyposażenie było by korzystniej.

Edytowane przez Belzebub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beczki aluminiowe były używane do czasów masowej produkcji beczek typ KEG.Górny otwór służył do nabijania pipy.Otwór tan był zatykany najpierw korkami korkowymi potem plastikowymi,wbijało się do środka.Duży środkowy otwór był do napełniania piwa w browarze,zakręcany korkiem aluminiowym z podkładka bawełnianą.Mały na dole mógł służyć do wkręcania kranika,w dużych beczkach nie było takiego otworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką, tylko w wersji z nierdzewki w gumie.

Beczka mam jeden duży otwór techniczny oraz dwa otwory identyczne, jeden na odpowietrznik drugi na kran.

Pasuje każdy kran do nowych beczek. Problemem jest jedynie czopowanie tych otworów. Oryginalnie byly tam zwykle korki, umieszczane specjalna korkownica. Winiarska się nie nadaje.

Osobiście dorobiłem specjalne korki-grzybki z silikonu spożywczego. Same korki kosztowały 50zł. Kran z odpowietrznikiem 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie są w środku dwa małe plastikowe korki.

Beczki wydały mi fajnym rozwiązaniem do wyszynku, bo zapewne wystarczy do ich opróżnienia naturalnie wytworzone co2. Kran jest nisko to i z wypchnięciem piwa nie będzie problemu. A myślałem zastosować w tym górnym otworze końcówkę do gazu i szybkozłączkę z kega Cornelius.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zrobię próby, ale widzę, że chyba nie będzie problemu, żeby naturalnie wypchnąć piwo.

Kran planuję na szybkozłączkę w jakiś sposób zrobić, bo mam tylko taki współczesny z kolumny, na allegro nie widziałem takiego fajnego starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie znalazłem kranu do tych beczek, a zastanawia mnie, czy przy wolnym spożywaniu (ograniczam się) nie będzie tak, że piwo odgazuje się i dlatego myślałem o zamontowaniu zaworu z Corneliusa do dodatkowego gazowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam ( ostatni raz nabijałem taki keg jak byłem nastolatkiem ) to mechanizm do rozlewu był dość prosty.

Składał się z rurki , z jednej strony podłączenie gazu i nalewaka i korka rozporowego z otworem dopasowanym na tę rurkę. Rurką wbijało się plastikowy korek do środka , a korek rozporowy uszczelniał kega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurką wbijało się plastikowy korek do środka

Hmm... A jak się ten korek (korki) potem wyciągało z kega?? :/

odkręcało tę śrubę z boku

ps na moim zdjęciu na górze a wyciągnięty korek obok beczki

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteks ja mam to inaczej rozwiązane, bo jak widać na zdjęciu tam jest takie plastikowe słoneczko. Ty masz na kwadratowy klucz. Podejrzewam jednak, że moje rozwiązanie sprawdzi się i u Ciebie, a wziąłem kawałek blaszki (weź wymiar z przekątnej tego kwadratu) wsadziłem między zęby, keg unieruchomiłem nogą :/ i kombinerkami przekręciłem. Gwint jest gruby więc szybko powinno puścić.

Co do małych koreczków faktycznie kran wbija je do środka a wyciąga się je przez dużą dziurę. Też takie znalazłem w środku (szkoda, że kranu nie było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.