Skocz do zawartości

Imperial coffee stout pomocy


Izbor Mściwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zrobić coffee stout z lekko zmodyfikowanego przepisu pani Doroty Chrapek.

 

Posiadam kociołek który zmieści w sobie 8kg słodów, chciałbym uwarzyć 25l tego piwa niestety objętość nie pozwala mi na taką ilość więc  pomyślałem o tym by zużyć ekstrakt słodowy ciemny wes 1,7kg lub na czym bardziej by mi zależało 1,7kg brewkita coopers sparkling ale dodany na początek gotowania (jest przeterminowany i chciałbym się go pozbyć). 

 

Zmodyfikowany przepis na 25l

  • Pale ale soufflett 5kg
  • Pilzneński soufflett 2,25kg
  • Monachijski II 1,5kg
  • Carahell 0,63 kg
  • Cafe castle malting 0,38kg
  • Czekoladowy ciemny viking 0,38kg
  • Laktoza 0,88kg
  • Chinook 35g
  • Kawa 0,25kg zalana irlandzka whisky i dodana na cichą fermentację 

 

Czy ma ktoś pomysł jak zmodyfikować zasyp by zamknąć się w około 8 kg plus jeden z wymienionych ekstraktów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć przepis w jakiś kalkulator piwowarski. Po czym usun monacha i w jego miejsce wbij brewkit. Pewnie wśród surowców będzie do wyboru płynny ekstrakt słodowy lub LME. Chmiel wywal całkowicie, bo ekstrakt jest już nachmielony, a w przepisie jest tylko chmielenie na goryczkę. Jeśli ekstrakt początkowy odbiega od tego w przepisie, odpowiednio dodajesz lub odejmujesz słodu podstawowego. Reszta surowców bez zmian. Zadbaj tylko aby przynajmniej 50% słodów stanowiły słody podstawowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.