Skocz do zawartości

Wyeast 1388 Belgian Strong Ale?


Rekomendowane odpowiedzi

Wyeast 1388 Belgian Strong Ale?

http://www.wyeastlab.com/hb_yeaststrain_detail.cfm?ID=128

 

Classic yeast for this beer style. Robust flavor profile with moderate to high alcohol tolerance. Fruity nose and palate, dry, tart finish. May continue to produce CO2 for an extended period after packaging or collection, while in refrigerated storage.

 

Origin:

Flocculation: low

Attenuation: 74-78%

Temperature Range: 64-80° F (18-27° C)

Alcohol Tolerance: approximately 12-13% ABV

 

Styles:

Belgian Blond Ale

Belgian Golden Strong Ale

Belgian Specialty Ale

Belgian Tripel

Bi?re de Garde

Christmas/Winter Specialty Spiced Beer

 

Klasyczne drożdże do tego stylu piwa. Mocny profil smakowy przy umiarkowanej do wysokiej tolerancji alkoholu. Owocowy aromat i posmak, wytrawne, cierpkie zakończenie. Mogą produkować CO2 przez pewien czas po pakowaniu lub zebraniu gęstwy, przetrzymywane w warunkach chłodniczych.

 

Pochodzenie:

Flokulacja: Niska

Odfermentowanie: 74-78%

Zakres temperatur: 64-80° F (18-27° C)

Tolerancja na alkohol: około 12-13% ABV

 

Style:

Belgian Blond Ale

Belgian Golden Strong Ale

Belgian Specialty Ale

Belgian Tripel

Bi?re de Garde

Christmas/Winter Specialty Spiced Beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy ktoś robił na tych drożdzach coś innego niż Belgian Golden Strong Ale ?

 

Planuje zrobić 2-3 warki na tych drożdzach. Za duvel'em akurat nie przepadam więc na więcej niż jedną warkę to się raczej nie skuszę.

Zastanawiam się aby zacząć od Belgian Pale Ale żeby drożdze rozruszać. Wyjdzie coś z tego ? Czy lepiej spróbować zrobić bardzo słabego Blonda (tak do 14°Blg ) .

 

Pozdrawiam,

 

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wszystkie belgi na tych drożdżach i podobało mi się.

A wit'a też na nich robiłeś ? To by było w sam raz lekkie piwo na rozmnożenie drożdzy oraz ich zachęcenie do dalszej współpracy.

 

Pozdr,

 

ps. Właśnie popijam wybornego wit'a zrobionego na WLP 575 i bardzo polecam te drożdze. Wyszedł na nich również dobry Tripel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam Tripla , po 4 dniach z 19,5BLG zszedł na 10BLG temp. fermentacji 22C a już chciałem odzyskać gęstwę i coś w sobotę uwarzyć. Chyba przyjdzie jeszcze długo poczekać.

Edytowane przez Kasanga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych drożdżach temperaturę można podnieść nawet do 28C /tak robię przy klonie westvretelen / , a podniesienie do 25C powinno zachęcić wasze drożdże do dalszej pracy. :)

Przez upały moje pracowały w 26C ( jakieś 10 dni ) , teraz w 23C

Dam im spokój , niech dojedzą co zostało a tripla zrobię później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zakupiłem owe drożdże z data produkcji 06.09.2013r. Zamierzam uwarzyć na nich tripla 19 blg. Czy niezbędne będzie przygotowanie startera? Browamator pisze, że nie jest to konieczne. W jakich temperaturach najlepiej fermentować tripla. Mam plan zacząć od 20C i stopniowo podwyższać temperaturę do powiedzmy 25C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze piwo na płynnych. wszystkie składniki juz zakupione. Jedyny problem, to jak z tymi drożdżami sobie poradzić. myśląłem ze robienie startera nie bedzie konieczne

Edytowane przez mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nigdy nie robiłeś startera warto się do tego przygotować i o tym poczytać na forum (jest o tym sporo) - przyda się w przyszłości. Zacznij od czegoś lżejszego do mniej więcej max 14-15°Blg. Później zbierze gęstwę i zrób Tripla. Szkoda, żebyś zmarnował drogie drożdże ryzykując ich zdanie bezpośrednio z saszetki (lub zbyt słabego startera) do bardzo mocnego piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podrzuć saszetkę, zrobię Ci starter :)

 

[edit]

nawet do piw lżejszych nie polecam zadawania samej saszetki. Bez startera to można zrobić piwo 8-10blg

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zacznę od Blonda. Leszczu, pomożesz? :) Ty to fachowiec od drożdży jesteś. Może nie żebyś mi od razu robił starter, ale jakoś wsparł .

Edytowane przez mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.