Skocz do zawartości

Wykorzystanie zalegającego miodu


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem ~5 kg różnych miodów, z którymi nie ma zbytnio co zrobić. W rodzinie nie mam nikogo, kto przepadałby za miodem i przetworami, aczkolwiek myślę, że miodowe (albo miodopodobne) piwo mogłoby się bardzo dobrze przyjąć.  Kolega z forum podrzucił mi przepis w poprzednim temacie, ale jeszcze nie czuję się na siłach żeby warzyć z pełnym zacieraniem.  

 

Pytanie brzmi - w jaki sposób wykorzystalibyście ten miód? Mam puszkę brewkitu "German Lager", który mógłbym uwarzyć i potem dodać do niego miodu w różnych formach. Pytanie tylko w jaki sposób? Jak dodam go w trakcie gotowania, to tylko podbije mi ekstrakt i za dużo z niego nie zostanie, więc ta opcja brzmi jak marnotrawstwo. Jak dodam go do butelek przed rozlewem, to pewnie dostanę granaty. Może dałoby radę zrobić coś na zasadzie takiego syropu, który mógłbym dolewać już po otwarciu butelki, albo nawet do fermentora po burzliwej fermentacji?

 

Istnieje też opcja, żebym zaczął warzyć z ekstraktów + osobne chmielenie, wtedy mógłbym po części użyć przepisu od @kiwitom, jedynie musiałbym się poedukować jak przeliczać słody na ekstrakty. Ten brewkit też chciałbym uwarzyć, bo dostałem go od znajomego i głupio byłoby mi go zmarnować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.