Jump to content

Wykorzystanie zalegającego miodu


ciezkicoswybrac
 Share

Recommended Posts

Dostałem ~5 kg różnych miodów, z którymi nie ma zbytnio co zrobić. W rodzinie nie mam nikogo, kto przepadałby za miodem i przetworami, aczkolwiek myślę, że miodowe (albo miodopodobne) piwo mogłoby się bardzo dobrze przyjąć.  Kolega z forum podrzucił mi przepis w poprzednim temacie, ale jeszcze nie czuję się na siłach żeby warzyć z pełnym zacieraniem.  

 

Pytanie brzmi - w jaki sposób wykorzystalibyście ten miód? Mam puszkę brewkitu "German Lager", który mógłbym uwarzyć i potem dodać do niego miodu w różnych formach. Pytanie tylko w jaki sposób? Jak dodam go w trakcie gotowania, to tylko podbije mi ekstrakt i za dużo z niego nie zostanie, więc ta opcja brzmi jak marnotrawstwo. Jak dodam go do butelek przed rozlewem, to pewnie dostanę granaty. Może dałoby radę zrobić coś na zasadzie takiego syropu, który mógłbym dolewać już po otwarciu butelki, albo nawet do fermentora po burzliwej fermentacji?

 

Istnieje też opcja, żebym zaczął warzyć z ekstraktów + osobne chmielenie, wtedy mógłbym po części użyć przepisu od @kiwitom, jedynie musiałbym się poedukować jak przeliczać słody na ekstrakty. Ten brewkit też chciałbym uwarzyć, bo dostałem go od znajomego i głupio byłoby mi go zmarnować. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.