Skocz do zawartości

Napój piwny


nhYuri

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

5 minut temu, wizi napisał:

To zamiast kveik użyj jakiś neutralnych od Fermentisa, np. US-05 lub K-97. Aromaty cytrusowe dadzą Ci amerykańskie chmiele. Do dostania w każdym sklepie piwowarskim

Tak, ale te chmiele mają bardzo wysoką kwasowość, a co za tym idzie, gorycz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wizi napisał:

Nie musisz chmielic na goryczkę. Wystarczy na smak i aromat. Tak czy inaczej trochę alfakwasów dojdzie i jakaś goryczka będzie

Mógłbyś wyjaśnić jak to robić? Tak jak herbatę parzę (w niższej temperaturze dla aromatu, w wyższej dla goryczy)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kiwitom napisał:

Kuźwa, to jest forum o piwie, a nie o kompotach, nawet tych miodowych z chmielem na litość boską.... dajecie się wkręcać jak dzieci. 

Dałeś upust swojej złości? ...

 

Godzinę temu, anteks napisał:

zerknij w wiki

Czyli jeśli dobrze rozumiem, im dłużej trzymam chmiel w brzeczce, tym więcej goryczy piwo zaciągnie?

 

edit Zasada: @nhYuri
trzeci raz proszę żebyś używał opcji edytowania postów zamiast pisania jeden pod drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, nhYuri napisał:

Czekaj. To mam to schłodzić razem z chmielem, a później ten chmiel wycedzić (po schłodzeniu?)?

Tak. Z mojej strony EOT, pozostawiam Ci tzw.dobra radę: poczytaj, pooglądaj, ułóż sobie w głowie caly proces.

W mojej stopce są linki do filmików na poziomie podstawowych zagadnień. Nie są najlepsze ale i tak pomogą bardziej niż pytanie na oślep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, zasada napisał:

Tak. Z mojej strony EOT, pozostawiam Ci tzw.dobra radę: poczytaj, pooglądaj, ułóż sobie w głowie caly proces.

W mojej stopce są linki do filmików na poziomie podstawowych zagadnień. Nie są najlepsze ale i tak pomogą bardziej niż pytanie na oślep.

Jeszcze raz dziękuję :)

Nauczyć się destylowania od dziadka, czy robić nalewki było znacznie prościej - tu widzę że będę potrzebował kilka(naście) miesięcy by coś potrafić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.