Jump to content
Sign in to follow this  
rosek

Stary chmiel

Recommended Posts

Mam pytanko odnośnie chmielu w szyszkach. Trzymam w zamrażarce szyszki kupione w lutym tego roku. Przez jakieś 1,5 miesiąca trzymałem w pokoju a potem przeniosłem do zamrażarki. Czy jest możliwość użycia takiego chmielu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

podpinam się pod temat.

Chce kupić chmiel first gold - TB (miejsce w którym ogólnie kupie ładnych kilka chmieli) ma ten chmiel ale na wyprzedaży bo jest to chmiel z 2009 roku... Lepiej kupić ten chmiel gdzie indziej czy kupić ten stary z TB (2.20zł za 50g) ale dać go więcej do piwa?

 

edit:

chmiel oczywiście w granulacie

Edited by VeryBerry

Share this post


Link to post
Share on other sites

First Gold to chmiel raczej na aromat. Po 3 latach nawet wzorowego przechowywania wiele zapachu już mieć nie będzie. Ja bym sobie odpuścił, chyba że planujesz sypać na goryczkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam dostęp do tego chmieli przez allegro (rok 2011 wiec jest ok). Miałem tylko dylemat czy kupić ten starszy i wsypać więcej, czy kupić świeży nieco drożej. Faktycznie zamówię w innym miejscu ten 2011 bo różnica to kilka złotych wiec tragedii nie będzie. Dodatkowo łatwiej będzie mi odtworzyć tą receprutę jak by mi się spodobała (bo chmielu 2009 raczej już nigdzie nie dostanę;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest świeży chmiel, po jasna sypać stary?

 

bo chciałem wszystko kupić w jednym miejscu, czyli w TB. Tam niestety mają tylko ten stary. W tym wypadku będę musiał kupić go w innym miejscu, drożej, z dodatkowymi kosztami transportu. Dlatego chciałem wiedzieć czy warto zaoszczędzić te parę złotych czy lepiej nie ryzykować i pofatygować się z zakupem jednej paczki chmielu u innego dostawcy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.