Jump to content
Sign in to follow this  
rosek

Stary chmiel

Recommended Posts

Mam pytanko odnośnie chmielu w szyszkach. Trzymam w zamrażarce szyszki kupione w lutym tego roku. Przez jakieś 1,5 miesiąca trzymałem w pokoju a potem przeniosłem do zamrażarki. Czy jest możliwość użycia takiego chmielu?

podpinam się pod temat.

Chce kupić chmiel first gold - TB (miejsce w którym ogólnie kupie ładnych kilka chmieli) ma ten chmiel ale na wyprzedaży bo jest to chmiel z 2009 roku... Lepiej kupić ten chmiel gdzie indziej czy kupić ten stary z TB (2.20zł za 50g) ale dać go więcej do piwa?

edit:

chmiel oczywiście w granulacie

Edited by VeryBerry

First Gold to chmiel raczej na aromat. Po 3 latach nawet wzorowego przechowywania wiele zapachu już mieć nie będzie. Ja bym sobie odpuścił, chyba że planujesz sypać na goryczkę.

mam dostęp do tego chmieli przez allegro (rok 2011 wiec jest ok). Miałem tylko dylemat czy kupić ten starszy i wsypać więcej, czy kupić świeży nieco drożej. Faktycznie zamówię w innym miejscu ten 2011 bo różnica to kilka złotych wiec tragedii nie będzie. Dodatkowo łatwiej będzie mi odtworzyć tą receprutę jak by mi się spodobała (bo chmielu 2009 raczej już nigdzie nie dostanę;) )

Jest świeży chmiel, po jasna sypać stary?

bo chciałem wszystko kupić w jednym miejscu, czyli w TB. Tam niestety mają tylko ten stary. W tym wypadku będę musiał kupić go w innym miejscu, drożej, z dodatkowymi kosztami transportu. Dlatego chciałem wiedzieć czy warto zaoszczędzić te parę złotych czy lepiej nie ryzykować i pofatygować się z zakupem jednej paczki chmielu u innego dostawcy