Skocz do zawartości

Pierwsze piwo brew-kit Finlandia


Batman

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie popełniam pierwszego brew-kita - Bitter Finlandia. Właśnie mija 7 dni. W poniedziałek przyjedzie chmiel, wtedy też będę przelewał na chichą fermentację + dodam chmiel. Mam nadzieję, że uda mi się nie zainfekować i wyjdzie pyszny Bitterek :)

Zastanawiam się tylko czy nie za mało drożdży pojawiło się na dnie...

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przelewaj tylko syp do tego wiadra co fermentujesz. Najpierw skosztuj czy warto. Teoretycznie nie masz różnych osadów z gotowania i innych farfocli ;)
Drożdże z brewkitu są mało znane. Robiłem latem jakiś zestaw i przy 8C była piana na 3.5 palca gdzie przy w34/70 prawie wcale. Jak dodajesz chmiel do piwa to kup witaminę C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zignoruj powyższą radę. Pierwsze piwo zniknie szybciej niż zdąży się utlenić.

 

53 minuty temu, Batman napisał:

Taka musująca czy w proszku? Ile witaminy wsypać? No i jaki to wywoła efekt?

Czysty kwas askorbinowy. A co do efektu wystarczy poszukać

 

https://www.piwo.org/forums/topic/27723-reduktor-utlenienia-do-piwa/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej sprawdzać Blg? Otworzyć dekiel fermentora i wrzucić multimierz, który wcześniej zdezynfekuję w oxi one? Mogę tak swobodnie otwierać dekiel? Obecnie jest 9. doba fermentacji.
Z tego co widzę to masz kranik, więc jego chyba najlepiej użyć i zlać tę odrobinę do pomiaru. Tylko ja zawsze dezynfekuję kran zanim odkręcę.

Wysłane z mojego Lenovo TB-X705F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Batman napisał:

9 doba to za szybko? Wiem, że 7+7 to źle podejście ale jeżeli robiłem 3. a dziś jest 13. to myślałem, że już może warto ?

Blg zmierz jak grzyby skończą robote tzn w momencie gdy piana ustapi. Z rurka fermentacyjną mozna to tez określić po jej pracy . Ja osobiście robie 1 pomiar po okolo 2 tyg ( zależnie od rodzaju piwa) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

To po czasie tak. Piwko wyszło jak na taniego brewkita podobno bardzo pyszne. Podobno, ponieważ smak jest dla mnie nieznany... Od prawie 4 miesięcy nie mam ani węchu ani smaku ???

Ale ci co piją chwalą i wołają o więcej więc chyba lipy nie ma. Zostało mniej niż jedna "krzynka".

 

Teraz chyba czas na level wyżej - piwko z ekstraktów. Tylko gar 10 litrów muszę zdobyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.