Skocz do zawartości

Wyeast 3711 French Saison


Rekomendowane odpowiedzi

Wyeast 3711 French Saison
http://www.wyeastlab.com/hb_yeaststrain_detail.cfm?ID=199

Produces saison or farmhouse style biers that are highly aromatic, peppery, spicy and citrusy. This strain enhances the use of spices and aroma hops. It is extremely attenuative but leaves an unexpected silky and rich mouthfeel.

Origin:
Flocculation: Low
Attenuation: 77-83%
Temperature Range: 65-77F 18-25C
Alcohol Tolerance: ABV 12%

Styles:
Belgian Blond Ale
Belgian Dark Strong Ale
Belgian Golden Strong Ale
Belgian Specialty Ale
Bi?re de Garde
Saison

Dają saisona w stylu piw wiejskich, które są bardzo aromatyczne, pieprzowe, przyprawowe i cytrusowe. Ten szczep podkreśla użyte przyprawy i chmiele aromatyczne. Jest on niezwykle głęboko odfermentowujący ale pozostawia niespodziewanie jedwabistą i bogatą teksturę.

Pochodzenie:
Flokulacja: Niska
Odfermentowanie: 77-83%
Zakres temperatur: 65-77F, 18-25C
Tolerancja na alkohol: 12% ABV

Style:
Belgian Blond Ale
Belgian Dark Strong Ale
Belgian Golden Strong Ale
Belgian Specialty Ale
Bi?re de Garde
Saison

Edytowane przez Łukasz
Zmiana zakresu temperatur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Wiesz, ja nie chcę tu nic lansować, ani promować. Napisałem po prostu w skrócie moje doświadczenia z tym szczepem. Chcę spłacic trochę długu wobec piwo.org. Tym bardziej, że brakuje tu takich wpisów. Nie zdziwiłbym się, żeby u Ciebie zadziałały inaczej. Nie zdziwiłbym się, żeby Twoja percepcja smaku była inna.

 

Zwyczajne to one nie są. Podobne do 3944 są w tym, że oba szczepy są mocno fenolowe.

Edytowane przez Dagome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nie chcę tu nic lansować, ani promować. Napisałem po prostu w skrócie moje doświadczenia z tym szczepem. Chcę spłacic trochę długu wobec piwo.org. Tym bardziej, że brakuje tu takich wpisów. Nie zdziwiłbym się, żeby u Ciebie zadziałały inaczej. Nie zdziwiłbym się, żeby Twoja percepcja smaku była inna.

 

Zwyczajne to one nie są. Podobne do 3944 są w tym, że oba szczepy są mocno fenolowe.

 

Nic nie pisałem o lansowaniu :P Bardzo pomocne mi będzie też to co napisałeś w obserwacji tych drożdży :) w 3944 też fermentacja trwała bardzo długo nawet do miesiąca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Wyeast 3711 French Saison

http://www.wyeastlab.com/hb_yeaststrain_detail.cfm?ID=199

 

Produces saison or farmhouse style biers that are highly aromatic, peppery, spicy and citrusy. This strain enhances the use of spices and aroma hops. It is extremely attenuative but leaves an unexpected silky and rich mouthfeel.

 

Origin:

Flocculation: Low

Attenuation: 77-83%

Temperature Range: 65-77F 18-30C

Alcohol Tolerance: ABV 12%

 

Styles:

Belgian Blond Ale

Belgian Dark Strong Ale

Belgian Golden Strong Ale

Belgian Specialty Ale

Bi?re de Garde

Saison

 

Dają saisona w stylu piw wiejskich, które są bardzo aromatyczne, pieprzowe, przyprawowe i cytrusowe. Ten szczep podkreśla użyte przyprawy i chmiele aromatyczne. Jest on niezwykle głęboko odfermentowujący ale pozostawia niespodziewanie jedwabistą i bogatą teksturę.

 

Pochodzenie:

Flokulacja: Niska

Odfermentowanie: 77-83%

Zakres temperatur: 65-77F, 18-30C

Tolerancja na alkohol: 12% ABV

 

Style:

Belgian Blond Ale

Belgian Dark Strong Ale

Belgian Golden Strong Ale

Belgian Specialty Ale

Bi?re de Garde

Saison

Zakres temperatur: 65-77F to 18-25C więc czemu jest 30C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zakres temperatur: 65-77F to 18-25C więc czemu jest 30C ?

 

Zapewne literówka - na stronie Wyeast jest takie coś:

 

Flocculation: Low
Attenuation: 77-83%
Temperature Range: 65-77F 18-25C

Alcohol Tolerance: ABV 12%

 

Poprawiłem w 1 poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Robił ktoś na tych drożdżach jakiegoś mocarza? zastanawia mnie zdolność do refermentacji tych drożdży, po długiej fermentacji i przy wysokim poziomie alkoholu. Właśnie fermentuję quadrupla na tych drożdżach. Z 25 blg zeszło mi do 4,8 w 12 dni, ale z doświadczenia wiem, że burzliwa na tych drożdżach to zazwyczaj u mnie z 3 tyg bo inaczej mam aldehyd. No i właśnie mam zagwozdkę czy to się nagazuje bez dodatkowej gęstwy do butelkowania? Jakiego poziomu odfermentowania się spodziewać przy 25blg (saisony na tych drożdzach schodziły mi zawsze prawie do zera). Z jednej strony nie chce się spieszyć z fermentacją, z drugiej strony boje się ze jak będę przeciągał burzliwą i cichą, to drożdże nie będą już miały siły na nic i będę miał płaskiego quada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 2011-12, trzy razy fermentowałem na nich Quadruple, w okolicach 11 % Alk. Refermentacja bez dodatku świeżych drożdży. Dwa razy się nagazowały, a trzeci raz nie. Przy takich ekstraktach i stężeniach alkoholu, pewności nigdy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.