Skocz do zawartości

Nowy z Pomorza


muddy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pozdrawiam wszystkich serdecznie:) zdecydowałem się warzyć piwo i temu tu jestem. Dlaczego? Bo moim ulubionym piwem jest Guinness, na który niestety regularnie mnie nie stać. (dobrze, że stryj z Irlandii przywozi) Miałem trochę dyskusji w domu, ale nareszcie się udało.

Na początek kupiłem brewkita z Coopers'a i już wiem, że to był błąd, tym bardziej, że to lager i muszę dokupić drożdże dolnej fermentacji.

Dotąd zajmowałem się winiarstwem, co też przyjemnym hobby jest:)

Już na początku przepraszam za głupie pytania, które na pewno pojawią się. Ale zawsze będę starał się najpierw znaleźć samemu odpowiedź.

Pozdrawiam:)

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum!

Nie dokupuj dodatkowych drożdży. Brewkit to dobra sprawa na początek, żeby zobaczyć jak to wszystko mniej więcej wygląda. Lepszymi drożdżami nie wyciągniesz z niego cudów, więc szkoda pieniędzy. No chyba, że już kupiłeś - zostaw je sobie na następną warkę ze słodów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Uzupełnij profil, to na pewno w Twojej okolicy znajdzie się jakiś piwowar który udzieli Ci bezcennych rad na początek, obdaruje piwem i podzieli się np. gęstwą. Tutaj są ludzie a nie nicki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, a następne to

http://www.homebrewing.pl/stout-12stblg-zestaw-surowcow-p-280.html

tylko najpierw muszę uporać się z tym lagerem. Zastanawiam się też, czy nie zrobić go z dodatkiem 500gr słodu w proszku na 15 litrów. Tylko boję się zbytniego nachmielenia - bo chciałbym coś udowodnić żonie, która lubi troszeczkę piwa, ale tylko lekko chmielone:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję ekstrakt słodowy jasny WES 1,7 kg i z tego + brewkit zrobić 20 l. Będzie miało około 12 blg. Drożdże na pierwszy raz górnej fermentacji, mogą być te dołączone do brewkita.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.