Skocz do zawartości

Wyeast 3056 Bavarian Wheat Blend?


Rekomendowane odpowiedzi

Wyeast 3056 Bavarian Wheat Blend?

http://www.wyeastlab.com/hb_yeaststrain_detail.cfm?ID=40

 

Blend of top-fermenting ale and wheat strains producing mildly estery and phenolic wheat beers.

 

Origin:

Flocculation: Medium

Attenuation: 73-77%

Temperature Range: 64-74F, 18-23C

Alcohol Tolerance: 10% ABV

 

Styles:

Dunkelweizen

Weizen/Weissbier

Weizenbock

 

Mieszanina szczepów górnej fermentacji i pszenicznych, dająca delikatnie estrowe i fenolowe piwa pszeniczne.

 

Pochodzenie:

Flokulacja: Średnia

Odfermentowanie: 73-77%

Zakres temperatur: 64-74F, 18-23C

Tolerancja na alkohol: 10% ABV

 

Style:

Dunkelweizen

Weizen/Weissbier

Weizenbock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Najpierw na tych drożdżach zrobiłem żyto było wszystko ok. Teraz zrobiłem pszenicę i po prawie 2 tygodniach oczom moim ukazał się taki widok.

img0904xa.jpg

img0905tk.jpg

Będąc prawie pewnym że to infekcja, jako ze to 40 litrów postanowiłem spróbować. Z trudem odgrzebałem kożuszek opaloną łyżką spróbowałem... i jest dobre. Miał ktoś coś takiego kiedyś? mogę odzyskać gęstwę? Mam wrażenie że to po prostu drożdże się zebrały przy powierzchni, piwo jest mętne jak to młody weizen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zrobiłam z nich 1 litrowy starter i wlałam do koźlaka pszenicznego 15,8 Plato. Myślałam, że będą wolno startować. Po paru godzinach wylazły z fermentora. Odebrałam pianę, wymyłam dekiel i podłogę. Potem jeszcze sprzątałam trzy razy. Strasznie szybko i wysokopienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jestem po 3 warkach na tych drożdżach. Żadnego dziwnego kożucha na fermentującym piwie nie miałem. Za to co mogę powiedzieć o tych drożdżach, to że daleko im do innych drożdży do pszenicy. Cechy charakterystyczne dla pszenicy są na bardzo niskim poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.