Skocz do zawartości

Stivens & Sohn Brauerei


marcus

Rekomendowane odpowiedzi

Warka Nr.#2 Prost Dunkel-Süß po 13 dniach na burzliwej i 7 dniach na cichej zostala zabutelkowana blg 4(laktoza).

Jak zawsze po przelewaniu na cicha butelkuje ze dwie butelek i probuje w dniu butelkowania .

Piwko to jest wspaniale choc stracilem przez marchewke pare litrow czystej brzeczki .

Juz mysle o powturzeniu tego wlasnie piwa i mysle ze ADMIRO mial troche:/ racji piszac ze wyjdzie bezalkocholowe ale z tym niemam problemu ze 3,5 ma napewno ale smak jest pierwsza klasa narazie Pilsy ida w zapomnienie.

Pozdrawiam

Edytowane przez marcus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Warka #3 Prost Mittel Stark po 12 dniach buzliwej i 9 cichej zostal zabutelkowany z 3,5 g glukozy na 0,5 l sypane do butelki .

°Blg zeszlo z 16 na 3 °Blg .

Problem z kapslowaniem poniewarz piwo po wsypaniu glukozy uciekalo z butelki wiec musialem przy nalewaniu troche ja spienic wtedy glukoza zostawala na piance i niezatapiala sie i dala troche czasu na kapslowanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka nr.#4 Prost Mittel- Dunkel

Slody

3 kg Monachijski

1 kg Wiedenski

0,5 kg Carared

200 g Caramalz ciemny

 

Zacieranie

38°C wsyp

50°C -20 min

66°C - 70 min. Problem z pruba jodowa

72°C - 20 min.Dalej problem.?

Grzanie do 78° C Mash Out i przelanie do filtratora .

Po 15 min pruba jodowa negatywna???(zagadka)

Gotowanie i chmielenie laczny czas 80 min

Po 15 min gotowania dodany Northern Brewer w ilosci 20 g

i na 20 min przed koncem Tetnager 20 g.

Chlodzenie do 26 °C i zadanie drozdzy Safale us-05 zgodnie z instrukcja.

Uzyskalem 24 litry netto i 12,5°Blg (moglo byc mocniejsze i wiecej ale niechcialem i nie-dolalem 4 l wyslodzin 2,7°Blg a zastapilem 1,5 l przegotowana woda)

 

Nastepna warka to cos z Weizena mam juz slody ale czasu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male podsumowanie poczatkujacego piwowara;)

Warka nr#1 pozostalosc 8 butelek - jeszcze metne,nagazowanie bdobre ,u gory butelki male kawaleczki czegos ?po lekkim wstrzasnieciu opadaja.

Warka nr#2 pozostalo 18 butelek -piwo choc niema mocy % to ma bdb smak ,dobrze nagazowane az szkoda go pic tak mi smakuje.

Warka nr # 3 sa prawie 2 skrzynie - mocarne,szybko sie nagazowalo, posmaczek palony i bardzo goryczkowy ale czuc lekki posmak alkoholu,dodalem 3,5 g/0,5 l glukozy i mysle ze beda granaty po otwarciu po paru sekundach piana powoli wychodzi z butelki -wynioslem calosc na balkon bo w piwnicy za cieplo.

Pytane czy tak zadany chmiel moze wplynac na bardzo intesywna gorycz ?

Gotowanie 90 min.

Chmielenie.

25 g Northon Brewer na 60min.

27 gTettnager na 20 min

Warka nr.4 narazie 7 dni na buzliwej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile a-k miał ten Northern Brewer - mój zeszłoroczny ma 10.5% i 20g daje mocną goryczkę, na granicy mojego odczuwania między "gorzkie" a "bardzo gorzkie". Powiedziałbym że to sporo. Oczywiście, rzecz gustu, jedni lubią bardziej goryczkowe, inni mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile a-k miał ten Northern Brewer - mój zeszłoroczny ma 10.5% i 20g daje mocną goryczkę, na granicy mojego odczuwania między "gorzkie" a "bardzo gorzkie". Powiedziałbym że to sporo. Oczywiście, rzecz gustu, jedni lubią bardziej goryczkowe, inni mniej.

Northern Brewer w granulacie ma 10 % a Tetnanger 4,2% i zazwyczaj daje 17 do 20g max .Tym razem chyba przesadzilem goryczka jest taka ze jezyk lekko cierpnie ale schlodzone da sie spokojnie wypic:cool:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka #4 Prost dunkel przelany na cicha 4 °Blg z 12 °Blg poczatkowego.Trzy butelki testowe z 3 g glukozy.

Niemoge uzyskac naprawde ciemnego i palonego piwa cos na wzor Schwarza?

Chyba mialem dodac conajmniej 0,5 kg caramalz ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się robi carafą (słodem palonym, röstmalz), a nie słodem karmelowym. Chociaż 0.5kg caraaroma da podobny efekt, ale nie będzie wtedy palone. W schwarzu nie ma prawie w ogóle słodu karmelowego, głównie pilzneński, monachijski i carafa special, żeby "paloność" była czysto kawowa.

 

Tu masz w psim języku -> http://www.byo.com/stories/beer-styles/article/indices/11-beer-styles/1382-schwarzbier-style-profile . Piszą tam, żeby dodać 10% ciemnego karmelowego (caramunich III lub ciemniejszy), ale w tych które ja piłem w ogóle nie było tej karmelowości czuć, więc daj tak, aby się kolor zgadzał. Takie coś mi proponuje BeerSmith na 20l piwa ~12°Blg:

 

2,50 kg       Pilsner (2-row, spring) (3,0 EBC)         Grain        62,50 %       
1,10 kg       Munich I (Weyermann) (14,0 EBC)           Grain        27,50 %       
0,30 kg       Caraaroma (Weyermann) (350,7 EBC)         Grain        7,50 %        
0,10 kg       Carafa Special II (Weyermann) (817,6 EBC) Grain        2,50 %

Edytowane przez zgoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka # 4 Prost Dunkel zabutelkowany Blg zeszlo z12 na 3 °Blg. wiec okolo 4,58 Vol % .

Co lepiej dodac do ciemnego przenicznego Carared czy Caramalz ?

Pozdrawiam

Edytowane przez marcus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co rozumiesz przez Caramalz (słód karmelowy ciemny?), podaj może jego kolor w jakichś jednostkach. Carared wydaje się być za jasny, Caraamber raczej też.

 

Ja robiłem z takiego zasypu:

słód pszeniczny 2,4

słód monachijski jasny 1,5

słód karmelowy jasny 0,25 (Carahell)

słód karmelowy ciemny 0,1 (Caraaroma)

 

Wyszedł lepszy niż bardzo dobry - chyba moje najlepsze piwo do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
u mnie na stole też stała taka butelka :) ale była oryginalnie napełniona i mówiąc szczerze trochę się na zawartości rozczarowałem..

Fajne te butelki wiec kupilem pusta w Trnkhalli za 1,50 teraz oczywiscie zawartosc jest moja tak jak wedzonki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po dluuuuugggiej przerwie w warzeniu nareszcie znalazlem troche wolnego czasu na moja 5 warke a pierwsza pszeniczna :beer:

 

Warka nr.#5

Prost Weizen Dunkel

 

Slody.

1.Monachikski 2 kg

2.Pszeniczny jasny 2 kg

3.pszeniczny ciemny 1 kg

4.Pils 0,5 kg

5.Carared 0,5 kg (40-50 EBC)

6.Caramalz dunkel (Caramünch II) 110-130 ebc 0,3 kg

 

Zacieranie.

Wsyp 18 l wody 40 °

1. 52°-20 min

2. 65°-35 min

3. 73°-40 min -proba jodowa negatywna

76° Mash Out

 

Przelanie do filtratora i po 30 min filtracjia i wysladzanie czas 2 h

Gotowanie 80 min

Chmielenie 60 min 8 g Northern Brewer 10% i 22 g Tetnager 4,2 %.

dekant przez rajstope.

Chlodzenie do 26 ° i zadanie drozdzy SAFBREW -WB 06

 

Uzyskalem 27 l 15,37 Blg

Czas warzenia 7,15 h

Pare fotek.

Pozdrawiam

Edytowane przez marcus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekot przez rajstope.

Co z tą rajstopą? :beer:

 

Co robiłeś z tą łyżka i garnkiem na ostatnim zdjęciu ?

Sory juz poprawialem.

Na ostatnim zdjeciu jest chlodzenie w wannie .

Dekantuje przez rajstope do fermenatora z kranikiem poczym przelewam do garnka i do wanny z woda co jakis czas mieszajac ta lyzka jak osiagnie okolo 30 ° przelewam do fermentora wlasciwego i tego wstawiam rowniez do wody .

Niemam tak duzego gara coby cale 30 l wsadzic do wody tak wiec musze trzy razy chlodzic w mniejszym bo zacierny mam na prad.

Czas wychlodzenia okolo 45-50 min do 26°.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasysałeś przez skarpete? Nie zatykało się?

Kiedys nakladalem bezposrednio na wezyk to wlasnie mialem z tym problem a lejek zdaje egzamin .

czym wieksza powierzchnia tym lepiej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.