Skocz do zawartości

Matka drożdżowa na miodzie?


bmalkow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jak to się ładnie mówi dałem d? ciała przy zamówieniu i zapomniałem wziąć suchego ekstraktu słodowego na matkę drożdżową.

I tak się teraz zastanawiam jak to obejść: sam cukier odpada.

A miód? Miód ma zestaw składników odżywczych, które sprawią że drożdże będą Silne i Zdrowe?, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże nie powinny dostawać innego cukru, bo "zapomną" jak się fermentuje maltozę ze słodu.

 

Czyli zostaje ci brzeczka z innej warki (o ile zachowałeś sobie rezerwę do refermentacji), ew. rozcieńczenie do ~10°Blg ekstraktu płynnego, byle niechmielonego. Albo zatarcie paru łyżek słodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:beer: zgoda to później sobie przypomną. Bez przesady i co jak wlejesz je do piwa to nie będą jeść bo mają amnezję bo sacharoza smaczniejsza była ? A w drugą stronę to też tak działa ?

Często traktuję drożdże sacharozą i nigdy nie miałem problemów z fermenatcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jak to się ładnie mówi dałem d? ciała przy zamówieniu i zapomniałem wziąć suchego ekstraktu słodowego na matkę drożdżową.

I tak się teraz zastanawiam jak to obejść: sam cukier odpada.

A miód? Miód ma zestaw składników odżywczych, które sprawią że drożdże będą Silne i Zdrowe?, prawda?

Zmiel 200g słodu, zatrzyj w małym garnku kilkanaście minut, przecedź przez coś, podgotuj i wystudź. Do tego drożdże i po co kombinować :beer:

Edytowane przez komoona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chodzi mi o to, że nie mam jeszcze chłodnicy więc brzeczka (a nie ten mały ptaszek :beer: ) będzie trochę stała. Mam nadzieję że nic się tam nie zalęgnie, ale na wszelki wypadek chcę dodać drożdżowe Marines albo Navy Seals -- wyszkolone, wyposażone, niezniszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz, ja wystawiam brzeczkę do chłodzenia w garnku pod pokrywką na całą noc na balkon, bo nawet wanny w domu nie mam - nic nie złapałem przez 9 warek, a ta która się zepsuła złapała syfa podczas przelewania na cichą, tak że tego się nie obawiaj (bo pewnie będziesz chłodził w wannie).

A co do drożdżąt, to nie masz jakichś suchych? Jednak płynnym starter dobrze robi, pomimo różnych opinii. U mnie WY2565 dzielnie sobie radziły przez 5 warek, a WY3068 wlane bez startera jakoś słabowite są (nie wspominając że gęstwy mało), dlatego z WY2112 zrobiłem jednak starter, choć to upierdliwość jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.