Jump to content

G70 - pytania początkującego.


grober75
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim piwowarom.

 

Jakiś czas temu uwarzyłem sobie piwo z brewkitu. Ale ze względów lokalowych nie mogłem sobie pozwolić na to hobby. Tak więc po zmianie mieszkania na dom wracam do tematu. Zakupiłem sobie już trochę sprzętów - poczytałem różne artykuły i niestety nie znalazłem pierwszej zasadniczej informacji. Jak przygotować nowiutki kocioł zacierny (mój to G70) do pierwszej warki. Czy należy go najpierw umyć zwykłym płynem do naczyń, potem dobrze wypłukać a następnie zalać ponownie wodą i pogotować ją podłączając cały osprzęt i na pompie wygotować cały układ wraz z chłodnicą przeciwbieżną. A może zastosować po myciu środek do dezynfekcji ? Producent niestety nie dołączył żadnej instrukcji czyszczenia kotła przed jego pierwszym uruchomieniem jak i po uwarzeniu warki. Co radzicie?

Edited by grober75
Link to comment
Share on other sites

Wystarczy przepłukać, możesz też wygotować  samą wodą, żeby pozbyć się jakichś poprodukcyjnych zanieczyszczeń i przy okazji sprawdzić działanie, zmierzyć temperatury itp.

Na pewno nie trzeba odkażać.

 

Link to comment
Share on other sites

Wszędzie zalecane jest wykonanie takiego samego mycia jakie wykonuje się po każdym ukończonym warzeniu tj. środek zalecany przez producenta, PBW, lub któryś z jego klonów. 

Przez pierwsze lata używałem Grainfather High Performance Cleaner, potem na spróbowanie kupiłem PBW i wypłukało mi tyle niespodzianek z pompy, że w tej chwili na stałe przeszedłem na PBW. Niestety słaby interes przy zakupie małych opakowań, więc optymalny jest wybór większego opakowania, bo różnica w opłacalności jest znaczna. 

Pozdrawiam

Rafał

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.