Skocz do zawartości

G70 - pytania początkującego.


grober75

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim piwowarom.

 

Jakiś czas temu uwarzyłem sobie piwo z brewkitu. Ale ze względów lokalowych nie mogłem sobie pozwolić na to hobby. Tak więc po zmianie mieszkania na dom wracam do tematu. Zakupiłem sobie już trochę sprzętów - poczytałem różne artykuły i niestety nie znalazłem pierwszej zasadniczej informacji. Jak przygotować nowiutki kocioł zacierny (mój to G70) do pierwszej warki. Czy należy go najpierw umyć zwykłym płynem do naczyń, potem dobrze wypłukać a następnie zalać ponownie wodą i pogotować ją podłączając cały osprzęt i na pompie wygotować cały układ wraz z chłodnicą przeciwbieżną. A może zastosować po myciu środek do dezynfekcji ? Producent niestety nie dołączył żadnej instrukcji czyszczenia kotła przed jego pierwszym uruchomieniem jak i po uwarzeniu warki. Co radzicie?

Edytowane przez grober75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie zalecane jest wykonanie takiego samego mycia jakie wykonuje się po każdym ukończonym warzeniu tj. środek zalecany przez producenta, PBW, lub któryś z jego klonów. 

Przez pierwsze lata używałem Grainfather High Performance Cleaner, potem na spróbowanie kupiłem PBW i wypłukało mi tyle niespodzianek z pompy, że w tej chwili na stałe przeszedłem na PBW. Niestety słaby interes przy zakupie małych opakowań, więc optymalny jest wybór większego opakowania, bo różnica w opłacalności jest znaczna. 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.