Skocz do zawartości

Coś pływa w piwie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje porady - jest to moje drugie piwo z brewkita, Coopers Mexican Cerveza, drożdże dołączone do opakowania używałem.

Fermentacja burzliwa 2 tyg, cicha tydzień i butelkowanie - na żadnym etapie nie było niepokojących objawów, brak nalotu na piwie, zapach ładny, smak ok.

Wody używałem ze sklepu, do dezynfekcji butelek OXI ( tutaj jedynie woda z czajnika ).

Teraz mam tydzień od butelkowania i w każdej butelce na powierzchni pływa coś takiego, jak się ruszy butelką to zaczyna opadać i pływać w piwie - co to może być ? Czy to infekcja, grzyb ?

Jutro otworzę butelkę i zobacze jak smak, ale już mi się humor zepsuł :(

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo otworzyłem, w sumie to nie czuje jakiegoś kwaśnego zapachu/smaku ( dopiero tydizeń) ale mogę po prostu nie być wyczulony.

Farfocle pływają w piwie ewidentnie, wydaje mi się że piwo zmieniło mocno kolor ( przy nalewaniu było żółte, teraz bursztyn ).

To co zastanawiające - praktycznie brak osadu drożdżowego na dnie butelki + bardzo słabe nagazowanie ( cukru w butelkach tyle co w poprzedniej warce i po tygodniu było sporo gazu, teraz piana na pół sekundy i w piwie praktycznie nie wyczuwalny gaz) zobaczymy co będzie dalej.

Jedno dzisiaj wypiłem, ciekawe czy problemów żołądkowych nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.