Jump to content

Coś pływa w piwie

Recommended Posts

Witam, potrzebuje porady - jest to moje drugie piwo z brewkita, Coopers Mexican Cerveza, drożdże dołączone do opakowania używałem.

Fermentacja burzliwa 2 tyg, cicha tydzień i butelkowanie - na żadnym etapie nie było niepokojących objawów, brak nalotu na piwie, zapach ładny, smak ok.

Wody używałem ze sklepu, do dezynfekcji butelek OXI ( tutaj jedynie woda z czajnika ).

Teraz mam tydzień od butelkowania i w każdej butelce na powierzchni pływa coś takiego, jak się ruszy butelką to zaczyna opadać i pływać w piwie - co to może być ? Czy to infekcja, grzyb ?

Jutro otworzę butelkę i zobacze jak smak, ale już mi się humor zepsuł :(

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

11 minut temu, Lukasero napisał:

Witam, potrzebuje porady - jest to moje drugie piwo z brewkita, Coopers Mexican Cerveza, drożdże dołączone do opakowania używałem.

Fermentacja burzliwa 2 tyg, cicha tydzień i butelkowanie - na żadnym etapie nie było niepokojących objawów, brak nalotu na piwie, zapach ładny, smak ok.

Wody używałem ze sklepu, do dezynfekcji butelek OXI ( tutaj jedynie woda z czajnika ).

Teraz mam tydzień od butelkowania i w każdej butelce na powierzchni pływa coś takiego, jak się ruszy butelką to zaczyna opadać i pływać w piwie - co to może być ? Czy to infekcja, grzyb ?

Jutro otworzę butelkę i zobacze jak smak, ale już mi się humor zepsuł :(

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

prawdopodobnie białka

8 godzin temu, BumBum napisał:

Nalapales dzikich drożdży. Jeżeli piwo nie będzie śmierdziało, ani nie będzie odrzucające w smaku, możesz pić śmiało. Z czasem mogą zmienić profil piwa.

a skąd ta pewność?

Nie wszystkie dzikusy zmetniaja środowisko. Nie każde dzikusy dają funky, lekkie zakwaszenie czy nawet błonkę. Najczęstsze przypadki jakie mialem w butelkach to coś podobnego, tylko że przy lustrze cieczy i z czasem produkowały fenole.

Piwo otworzyłem, w sumie to nie czuje jakiegoś kwaśnego zapachu/smaku ( dopiero tydizeń) ale mogę po prostu nie być wyczulony.

Farfocle pływają w piwie ewidentnie, wydaje mi się że piwo zmieniło mocno kolor ( przy nalewaniu było żółte, teraz bursztyn ).

To co zastanawiające - praktycznie brak osadu drożdżowego na dnie butelki + bardzo słabe nagazowanie ( cukru w butelkach tyle co w poprzedniej warce i po tygodniu było sporo gazu, teraz piana na pół sekundy i w piwie praktycznie nie wyczuwalny gaz) zobaczymy co będzie dalej.

Jedno dzisiaj wypiłem, ciekawe czy problemów żołądkowych nie będzie :)