Jump to content

Zestaw filtrująco-chłodzący.


tass
 Share

Recommended Posts

Hej piwowarzy,

 

noszę się z zamiarem zbudowania domowego mikro browaru, ale ze względu na fundusze, proces ten będzie przebiegał etapowo.

Póki co piwko gotuję na gazie, w starym wysłużonym 40l garze emaliowanym, jakoś sobie radzę, ale przyszedł czas na rozwój. :)

Do tej pory brzeczkę chłodziłem własnej roboty chłodnicą przeciwbieżną, ale jako że mi się rozpadła, chciałem zbudować sobie mały system z pompą, wymiennikiem płytowym i filtrem. Stąd zrodziło mi się kilka pytań, z góry przepraszam jeśli się powtórzą, ale po przeszukaniu kilkunastu wątków mam taki sam mętlik w głowie jak przeglądając allegro. ;) Czasem za dużo informacji porozrzucanych po kilku miejscach jest najtrudniejsze do ogarnięcia.

 

Pomysł mam taki, żeby z gara brzeczkę pompować pompą cyrkulacyjną c.w.u. (https://allegro.pl/oferta/pompa-obiegowa-cyrkulacyjna-do-wody-c-w-u-ibo-cpe-9814216955 ), poprzez filtr narurowy z wkładem sznurkowym 20-50 mikronów, do wymiennika płytowego.

1. Czy filtr narurowy muszę zamontować za wymiennikiem? Niby podają i w opisach korpusów i w opisach wkładów, że temperatura dopuszczalna to 1-30°, ale nie ukrywam, że wolałbym filtrować przed schłodzeniem.

2. Jakie systemy montażu wężyków i same wężyki polecacie? Niby silikon jest git, ale miękki i niewygodny do pilnowania, żeby się nigdzie nie zaginał.

 

Dodam jeszcze, że jestem świeżak w tym temacie, więc jakby ktoś zdecydował się doradzić, to bardzo proszę prostym językiem, bez jakichś akronimów. :) Z góry serdeczne dzięki!

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, tass napisał:

filtr narurowy z wkładem sznurkowym

Lepiej jakiś filtr z kwasówki. Możesz spuszczać przez hop spider lub hop stopper

9 godzin temu, tass napisał:

Niby silikon jest git, ale miękki i niewygodny do pilnowania, żeby się nigdzie nie zaginał.

Jak ma grube ścianki to się tak nie gnie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.