Skocz do zawartości

Zestaw filtrująco-chłodzący.


tass

Rekomendowane odpowiedzi

Hej piwowarzy,

 

noszę się z zamiarem zbudowania domowego mikro browaru, ale ze względu na fundusze, proces ten będzie przebiegał etapowo.

Póki co piwko gotuję na gazie, w starym wysłużonym 40l garze emaliowanym, jakoś sobie radzę, ale przyszedł czas na rozwój. :)

Do tej pory brzeczkę chłodziłem własnej roboty chłodnicą przeciwbieżną, ale jako że mi się rozpadła, chciałem zbudować sobie mały system z pompą, wymiennikiem płytowym i filtrem. Stąd zrodziło mi się kilka pytań, z góry przepraszam jeśli się powtórzą, ale po przeszukaniu kilkunastu wątków mam taki sam mętlik w głowie jak przeglądając allegro. ;) Czasem za dużo informacji porozrzucanych po kilku miejscach jest najtrudniejsze do ogarnięcia.

 

Pomysł mam taki, żeby z gara brzeczkę pompować pompą cyrkulacyjną c.w.u. (https://allegro.pl/oferta/pompa-obiegowa-cyrkulacyjna-do-wody-c-w-u-ibo-cpe-9814216955 ), poprzez filtr narurowy z wkładem sznurkowym 20-50 mikronów, do wymiennika płytowego.

1. Czy filtr narurowy muszę zamontować za wymiennikiem? Niby podają i w opisach korpusów i w opisach wkładów, że temperatura dopuszczalna to 1-30°, ale nie ukrywam, że wolałbym filtrować przed schłodzeniem.

2. Jakie systemy montażu wężyków i same wężyki polecacie? Niby silikon jest git, ale miękki i niewygodny do pilnowania, żeby się nigdzie nie zaginał.

 

Dodam jeszcze, że jestem świeżak w tym temacie, więc jakby ktoś zdecydował się doradzić, to bardzo proszę prostym językiem, bez jakichś akronimów. :) Z góry serdeczne dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tass napisał:

filtr narurowy z wkładem sznurkowym

Lepiej jakiś filtr z kwasówki. Możesz spuszczać przez hop spider lub hop stopper

9 godzin temu, tass napisał:

Niby silikon jest git, ale miękki i niewygodny do pilnowania, żeby się nigdzie nie zaginał.

Jak ma grube ścianki to się tak nie gnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.