Jump to content

Dziwne zaworki bezpieczeństwa cornelius


Eselchen
 Share

Recommended Posts

Cześć, posiadam dwa kegi 9l cornelius i mam nieszczelność w deklach. Po wielu próbach okazało się, że to zawody bezpieczeństwa nie trzymają. Kupiłem nowe zaworki i okazało się, że nie pasują bo są większe. Oryginalne zaworki mają mniejszy i drobnozwojowy gwint, a do tego cieńszy trzpień. Czy ktoś wie, gdzie kupić mniejsze zaworki?

 

0BABF39A-2AC1-44F3-930B-95AB8868003E.jpeg

0E5D00A6-4E46-4014-9BB9-C8987485FEA7.jpeg

Edited by Eselchen
Link to comment
Share on other sites

Witam.Co prawda nigdy nie widziałem takich zaworków,ale wyglądają na bardzo proste.Myślę że wystarczy wymienić (gumowe) uszczelki.Wydaje się że wystarczy wyjąć te druciane kółka i zawór się rozłoży na części.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie na tych moich nie ma uszczelki, był na końcu taki telefon co uszczelniał otwór. U mnie się zużył. Nie ma możliwości założenia uszczelki bo nie ma rowka na nią. Czy można gdzieś kupić mufę pod zawór bezpieczeństwa? To bym wywalił starą i wspawał nową Szukałem w internecie i nie znalazłem. Koszt nowego dekla to 50-80 zł.

Edited by Eselchen
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli wyjmiesz te druciane kółka to ten zawór można wtedy łatwo rozłożyć na części.wtedy zdejmujesz uszkodzoną uszczelkę i być może zakładasz nową na przykład gumkę od zamknięcia piwa z drutem i porcelanką)nie wiem jak to zamknięcie się nazywa.Odpowiednio też docinasz tą gumkę i montujesz zawór i na koniec by się nie rozleciał zakładasz te druciane kółka.Żeby założyć te druciane kółka należy pokonać opór sprężyny.Nie należy się tego bać bo w sumie jest to bardzo proste.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.