Skocz do zawartości

Kolejne piwko, tylko które wybrać?


NI99A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się nad tymi zestawami:

 

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?PILS_12Blg-_zestaw_surowcow_wersja_srutowana&przedm=2320494&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164394%2F183249%2F1594578&sortuj=cena

 

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Koelsch_-__zestaw_surowcow_wersja_srutowana&przedm=2199461&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164394%2F183249%2F1594578&sortuj=cena

 

Chciałbym zrobić jakieś jasne piwko, ale nie mogę się zdecydować. Może ktoś z Was robił już te piwka i może napisać jak i czy smakują? a może coś innego polecicie z browamatora?

 

Z góry dzięki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego? :) Koelsch pokój, Pils piwnica.

Bittera nie chce, chciałbym zrobić jasne piwo :D

Koelsch powinien być na cichej leżakowany w bardzo niskich temp. właściwie bliskich 0°C, a w każdym razie nie wyższych niż 10°C. To jest taki styl hybryda drożdże górnej fermentacji, ale pracujące w dolnych rejonach temp. Burzliwa 16-18°C, cicha poniżej 10°C.

Jak masz piwnicę dla fermentacji pilsa, to możesz się pokusić o tego Koelscha, ale to jest generalnie styl na zimę.

 

Bitter jest jasny, inna nazwa Pale Ale, czyli jasne (blade) ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, dzięki za odp.

 

Hmm zastanowie się nad innymi. Tak myślę o Grodziskim z Browamatora, ale tam jest słód wędzony i trochę sie obawiam, żeby piwo nie podchodziło wędzonką :D jak to z tym jest?

 

p.s.

Kiedys miałem John Bull Pale Ale i było cieemne. Średnio mi odpowiadało.

Edytowane przez NI99A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, dzięki za odp.

 

Hmm zastanowie się nad innymi. Tak myślę o Grodziskim z Browamatora, ale tam jest słód wędzony i trochę sie obawiam, żeby piwo nie podchodziło wędzonką :) jak to z tym jest?

Słusznie się obawiasz, bo prawidłowo zrobione Grodziskie ma właśnie podchodzić wędzonką. :D Mnie się bardziej kojarzy z oscypkiem, ale fakt, ze dla laika smak jest raczej szokujący. Mnie jednak bardzo smakuje.

 

Kiedys miałem John Bull Pale Ale i było cieemne. Średnio mi odpowiadało.

Piwa z ekstraktów są z reguły ciemniejsze niż ze słodów.

 

Moja propozycja w tym momencie jest taka. Zamiast zamawiać zestaw, kup słodu pilzneńskiego lub pale ale, do tego drożdże górnej fermentacji np. Safale 04. Chmiel to już w zależności od upodobań. Zacieraj po angielsku, czyli 62-68°C przez około 60'. Piwo na pewno będzie jasne, nachmielenie takie jak sobie życzysz. Różnica do sklepowego będzie w owocowo-kwiatowych aromatach.

 

Ewentualnie zawsze możesz wziąć zestaw na pilsa i przefermentować go w wyższych temp. będziesz miał California Lager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.