Skocz do zawartości

Wyeast 3638 Bavarian Wheat?


Rekomendowane odpowiedzi

Drożdże górnej fermentacji w stylu hefeweizen produkujące złożony aromat i smak. Równowaga między estrami bananowymi i gumy do żucia, estrami aromatu liczi i jabłkowym/śliwkowym oraz goździkowymi fenolami.

 

Flokulacja: niska

Atenuacja (odfermentowanie): 70-76%

Zakres temperatur: 64-75°F, 18-24°C

Tolerancja alkoholu: 10% ABV

 

Style:

Dunkelweizen

German Hefe-Weizen

Roggenbier (German Rye Beer)

Weizen/Weissbier

Weizenbock

Edytowane przez jkocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że drożdże te są na prawdę bardzo dobre i co najmniej porównywalne z najpopularniejszymi u nas 3068. Wg mnie piwa zrobione na tych drożdżach są nawet lepsze: aromat jest bardziej bogaty, wyraźniejsze są aromaty goździkowe a fermentor wiezenbocka pachniał jak skrzynka dojrzałych bananów. Piwo jest zdecydowanie bardziej treściwe niż na innych drożdżach pszenicznych (WB-06 a nawet 3068, które określone są przez Wyeast jako głęboko odfermentowujące)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki lejecie miód na moje serce. 3068 są u mnie skończone, WBki też nie spełniają pokładanych w nich nadziei.

No miło mi :lol:. Serio polecam ten szczep. Zrobiłem pszenicę na najprostszym zasypie i wyszła naprawdę bardzo dobra. Jeżeli przyjedziesz do Cieszyna i mnie też się uda to spróbujesz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki lejecie miód na moje serce. 3068 są u mnie skończone' date=' WBki też nie spełniają pokładanych w nich nadziei.[/quote']

No miło mi :lol:. Serio polecam ten szczep. Zrobiłem pszenicę na najprostszym zasypie i wyszła naprawdę bardzo dobra. Jeżeli przyjedziesz do Cieszyna i mnie też się uda to spróbujesz :)

Nie ma szans. Mam nadzieję się wtedy rozbijać po bruxelskich knajpach. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem piwo od Jacka robione na owych drożdżakach i byłem zachwycony!! Tyle zrównoważonych smaków i tak gęste że chciało się zjeść kufel jak przy jedzeniu lodów kubek :lol: Mam nawet gęstwę, ale chyba już przeterminowaną. Z ciekawości zrobię starter i zobaczymy czy da się jeszcze coś z tego wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem piwo od Jacka robione na owych drożdżakach i byłem zachwycony!! Tyle zrównoważonych smaków i tak gęste że chciało się zjeść kufel jak przy jedzeniu lodów kubek :lol: Mam nawet gęstwę, ale chyba już przeterminowaną. Z ciekawości zrobię starter i zobaczymy czy da się jeszcze coś z tego wykonać.

Miło mi to słyszeć :lol:. A co do gęstwy to tak coś czułem, że nie dasz jej pojeść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

nie wiem czy to przypadek(szczęście),ale na tych drożdżach zrobiłem pszeniczne które jest jak pszeniczne,na innych poniosłem porażkę .

nie wiem jak drugie-ciemne,bo jest na cichej.przy burzliwej wydzielało jakieś kanałowe zapaszki,po zlaniu na cichą jest na razie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się mi zachciało. W maju planuje nawarzyć 2 warki Hefe-Weizen na wesele. Mam w lodówce juz WB-06, ale wolałbym te. Jeśli będzie okazja to przyjąłbym gęstwę

Gdzie zdobyłeś te drożdże, bo w sklepach ich od dawna nie widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się mi zachciało. W maju planuje nawarzyć 2 warki Hefe-Weizen na wesele. Mam w lodówce juz WB-06' date=' ale wolałbym te. Jeśli będzie okazja to przyjąłbym gęstwę[/quote']

Gdzie zdobyłeś te drożdże, bo w sklepach ich od dawna nie widać?

Nie ma i sklepy ich nie zamawiają - nie są tak popularne jak 3068 itp.

 

Wkrótce (nie pytajcie mnie o dokładną datę) do polskich sklepów(u) trafią drożdże

z Zymofermu - a tam ciekawe propozycje do Weizenów, ja osobiście nastawiam się na:

 

Weissbier V (Münchner Weissbier-Hefe, Typ "Franziskaner") lub

 

Weissbier II (Hefe-Typ: ?Ayinger Weisse") - Ayinger znany średni browar na Bawarii

 

mogą być ciekawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce (nie pytajcie mnie o dokładną datę) do polskich sklepów(u) trafią drożdże

z Zymofermu - a tam ciekawe propozycje do Weizenów, ja osobiście nastawiam się na:

Skąd masz takie informacje?

Bardzo ciekawa propozycja bo w Niemczech te drożdże są chyba 2x tańsze od Weyeastów i WhiteLabsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tym sezonie, niestety nie wiem które szczepy i po ile,

 

dokładnie nie wiem kiedy, ale są już zamówione,

 

do Bieloka - coż mogę rzec Sherlock'u... :)

 

a w ogóle - to nic nie wiem - bo się rzucicie i wykupicie wszystko :)

 

PS. Do właścicieli sklepów - też chętnie zamówiłbym Wyeast 3638 - kto uzupełni lukę?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

PS. Do właścicieli sklepów - też chętnie zamówiłbym Wyeast 3638 - kto uzupełni lukę?!

Przyznam szczerze że tez bym kupił opakowanie tych drożdży. Rozmawiałem z 2 miesiące temu z JKocurkiem na ten temat i faktycznie drożdży nie ma w naszych sklepach :)

A ja chcę mieć (jak ktoś napisał na forum): żeby waliło z fermentatora jak ze skrzynki bananów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze że tez bym kupił opakowanie tych drożdży. Rozmawiałem z 2 miesiące temu z JKocurkiem na ten temat i faktycznie drożdży nie ma w naszych sklepach :)

A ja chcę mieć (jak ktoś napisał na forum): żeby waliło z fermentatora jak ze skrzynki bananów.

Zrób Weizenbocka. Podejrzewam, że nawet na WB-06 doczekasz się bananów.

Ja w tym sezonie wziąłem na tapetę 3333.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam porównanie bo zrobiłem pół warki Wb-06 pół 3638. Parę różnic:

3638 o wiele gorzej flokują, raczej bym polecił krótką cichą przed butelkowaniem, w WB-06 nie ma potrzeby bo szybko zbijają się w osadzik na dnie. W butelce też na WB-06 klaruję o wiele szybciej.

Różnica w od fermentowaniu: z 12 °Blg WB-6 zeszły do 2 °Blg a 3638 do troche ponad 3 °Blg , ale 3638 potrzebowały tydzień czasu dłużej.

Co do smaku się nie opiszę wrażeń bo nie mam zdolności sensorycznych, mi osobiście smakują obie wersje. Bardziej bananowe są 3638 , za to Wb-06 ma chyba równomiernie rozłożone banany i goździki. Smaki są zbliżone acz czuć różnicę, porównywało parę osób i zdania które jest lepsze były podzielone pól na pół.

Ogólnie Wb-06 to dobre drożdże by zrobić szybką pszeniczkę - tydzień fermentacji i tydzień w butelkach i do picia. Na 3638 potrzeba więcej czasu a i stosowanie cichej w lecie dla mnie za bardzo ryzykowne. Co ciekawe piwo na Wb-06 lepiej się pieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

po kolejnej warce na tych drożdżach mam kilka spostrzeżeń:

jak na razie są to najlepsze drożdże do pszenicy jakie stosowałem (a przerobiłem prawie wszystkie), dają sporo estrów i fenoli, profil piwa jest fajnie zbalansowany. Piwa są pełniejsze niż na innych drożdżach, nawet lekko słodkawe. Trzeba uważać na temperaturę fermentacji, powyżej 23-24C potrafią dawać spore ilości landrynek, gumy balonowej, a nawet lekko winne/bimbrowe posmaki. Drożdże flokuluja powoli, ale cicha jest nie potrzebna, po kilku dniach spokojnie osiądą na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem też na nich 4 pszenice, 2 zwykłe, jedną wędzoną (ale tą pomijam ma lekkie zakażenie) i weizenbocka, pasuje mi ich profil bo dają ładne aromaty estrowe i fenolowe, oprócz bananów, dużo dojrzałego jabłka, śliwki itp., goździki raczej już słabsze. Fermentowałem je w 19C z wcześniejszym właśnie zastrzeżeniem, że w wyższych temperaturach dają dziwne aromaty winne czego i tak nie uniknąłem w mocniejszym piwie czyli weizenbocku. Zwykłe pszenice za to wychodzą bardzo dobre, nie stwierdziłem może lekkiej słodkości, ale za to po 2 tygodniach burzliwej, ładnie osiadają na dno fermentora i bez cichej spokojnie można zlewać do butelek lub kegów. Więc widzę zdanie mamy podobne, z tym że ja mam tylko porównanie do wb-06 ich, a muszę jeszcze stefany spróbować żeby osądzić ostatecznie które lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.