Skocz do zawartości

Hello


fiszmen9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich entuzjastów słodowych napojów fermentujących! 
Na początku chciałbym Wam podziękować za wkład w tworzenie tego forum.
Z merytorycznego punktu widzenia piwo zacząłem robić aby spróbować czegoś innego niż piwo typu Ryś czy też piwo z Gliwitz. Dzięki tym próbom okazało się, że mam większą tolerancję na alkohol i jedyne rozwiązanie tego problemu to piwo (wstrzemięźliwość to tylko substytut :P ). Ze względu na małe pomieszczenia mieszkalne preferuję zacieranie z puszek ale ostatecznie planuję zrobić moją ulubioną Warkę, której niestety nie da się zrobić z gotowców. Niestety muszę dokładnie poznać tajniki tej profesji aby wiedzieć co się robi źle i dlaczego. A czasu coraz mniej bo żona z co raz mniejszym zachwyceniem reaguje na słowa moje piwo...
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za słowa wsparcia! Bardzo się cieszę z miłego przywitania!
Żona jeszcze znosi moje "wyroby piwopodobne" ale boję się, że skończy się to jakimiś Redds'ami czy może Desperadosem...
Spróbuję ją udobruchać jakimś mega Citra'sowym Pale Ale ale póki co muszę skończyć z Milk Stoutem.
Tyle rodzajów do uwarzenia...
Mam jeszcze prośbę odnośnie literatury. Od czego warto zacząć aby zdobyć podstawy?
 

Edytowane przez fiszmen9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fiszmen9 napisał:

Od czego warto zacząć aby zdobyć podstawy?

Od tego co przedmówca ma w stopce :):

 

"Jak warzyć piwo. Kompendium wiedzy piwowara domowego" J. Palmer - polskie wydanie 2020  https://jakwarzyc.piwo.org/jak-warzyc-piwo-kompendium-wiedzy-piwowara-domowego-p-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze pomysł mi się podoba, bo książka nie dość, że świeża to jeszcze niedostępna w UK.  Na szczęście wersję angielską zakupię na miejscu to w końcu się dogadam z nimi w pełni w sklepie ? Jak ktoś z UK by potrzebował książki to można zrobić taki przerzut aby się opłacał. A może jakieś rarytasy z tutejszego rynku potrzeba? Sądzę, że takie drobnostki nie powinny utknąć w Urzędzie Celnym. A więcej literatury masz?

Edytowane przez fiszmen9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.