Skocz do zawartości

Dwa krótkie pytania dotyczące pierwszego piwka


jkot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie leżakuje mi pierwsze piwko juz 2 tygodnie i mam mały problem.

Pojawiła mi się pleśń na butelkach . Czy to normalne?

Z cukru, który wsypałem do butelek przed zakapslowaniem powstał taki biały osad na dnie i nie wiem czy mam to wymieszać czy pozostawić w spokoju.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie leżakuje mi pierwsze piwko juz 2 tygodnie i mam mały problem.

Pojawiła mi się pleśń na butelkach . Czy to normalne?

Z cukru, który wsypałem do butelek przed zakapslowaniem powstał taki biały osad na dnie i nie wiem czy mam to wymieszać czy pozostawić w spokoju.

Pozdrawiam

Pleśń na butelkach, zależna jest gdzie przechowujesz piwo, w niczym nie przeszkadza, chyba że jest wewnątrz butelki. To już jest problem :) Osad zostaw w spokoju, to są drożdże które przerobiły cukier na CO2, wniosek z tego, że piwo masz już nagazowane. Jak to nie pszeniczniak to wlewaj powoli żeby go nie naruszyć. W miarę czasu i leżakowania w chłodzie, będzie coraz bardziej trzymał się dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

Zatem wszystkie wątpliwości zostały rozwiane.

Pleśń jest tylko na zewnątrz butelki ( miejsce leżakowania jest widocznie zbyt wilgotne ) choć nie ukrywam ,że taki zapach grzybem może odrzucać :)

Butelki po prostu śmierdzą :)

A co do osadu to juz jestem spokojny, piwo mam z brewkita więc będę uważał przy nalewaniu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakapslowaniu butelek polewam wszystkie butelki w skrzynkach prysznicem-brak pleśni.

podobnie jak ja...

Pleśń może powstać gdy przy butelkowaniu kilka kropelek spadnie na butelkę. Te resztki piwa pleśnieją.

Do wanny i pod prysznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.