Skocz do zawartości

White Labs - WLP1983 Charlie's fist bump Yeast


Rekomendowane odpowiedzi

(ze strony producenta)

Licensed from Charlie Papazian, this strain can ferment at both ale and lager temperatures, allowing brewers to produce diverse beer styles. The recipes in both Papazian’s books, The Complete Joy of Homebrewing and The Homebrewer’s Companion, were originally developed and brewed with this yeast.

Ales: Optimum cellaring temperature: 50 to 55°F (10-13°C);
Altbiers can be cellared at lagering temperatures.
Lagers: Optimum cellaring temperature: 32 to 37°F (0-3°C)


ATTENUATION : 72% - 78%

FLOCCULATION :Low

ALCOHOL TOLERANCE : Medium (5-10%)

FERMENTATION TEMPERATURE : 55° - 74° F (13° - 23° C)

 

 

(Tłumaczenie ze strony sklepu twój browar)

Wcześniej zwany WLP862 Cry Havoc Lager Yeast, szczep ten jest licencjonowany od Charlie Papazian i może fermentować zarówno w temperaturze ale, jak i lager, co pozwala browarnikom produkować różne style piwa. Receptury zawarte w książkach Papaziana „The Complete Joy of Homebrewing”, „The Homebrewer's Companion” i „Microbrewed Adventures” zostały pierwotnie opracowane i warzone z użyciem tych drożdży.


Ale:
• Optymalna temperatura pierwotnej fermentacji typu ale: 68-73 ° F (20-23 ° C)
• Optymalna temperatura leżakowania: 50-55 ° F (10-13 ° C); altbiers można przechowywać w niskiej temperaturze

Lager:
• Optymalna temperatura pierwotnej fermentacji typu lager: 50-55 ° F (10-13 ° C)
• Optymalna temperatura leżakowania: 32-37 ° F (0-3 ° C)


CECHY PRODUKTU:

Zastosowanie surowca: Lager, Ale

Temperatura fermentacji: 13-23°C

Flokulacja: niska
Odfermentowanie: 72-78%
Tolerancja na alkohol: 10%

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • x1d zmienił(a) tytuł na White Labs - WLP1983 Charlie's fist bump Yeast

@x1dSą całkiem niezłe i to , że są wszechstronne to nie oznacza że są "do niczego".

Ja testowałem je w niskim zakresie temperatur i byłem bardziej niż zadowolony. Jeśli miałbym porównać je do suchych ,to blisko by było do Notthingham'ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2021 o 12:28, x1d napisał:

Widziałem w zapiskach ( @MistrzSuspensu, @Joosto), że kilka osób używało ich, możecie się podzielić wrażeniami z efektów? Czy są wszechstronne jak w opisie, czy raczej wg zasady "jak do wszystkiego to do niczego"?

 

Ja używałem je w tym wyższym zakresie temperatur i byłem zadowolony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.