Skocz do zawartości

Kocioł Klarstein Beerfest - problemy przy gotowaniu


mirooosss

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, mirooosss napisał:

co zrobić aby przy gotowaniu z chmielami nie kipiało z garnka ? gotowanie z otwartą pokrywa czy zamkniętą nic nie daje. Kocioł ten ma tylko ustawienie temperatury analogowe.

Przy pierwszym kipieniu, wodą (albo starsanem) z atomizera pryskam, schodzę mocą ew. trochę niżej. Widzę, że ten model ma tylko temperaturę, może spróbuj z niej zejść i zobaczyć przy jakiej wartości masz rolling boil zamiast gwałtownego kipienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mirooosss napisał:

ok tak sporóbuje, mam rozumieć że jak ustawie 90stopni to nie będzie się gotować i nie zrobię tego dobrze ?

Niezbyt rozumiem co napisałeś ;)

Doprowadź do wrzenia i zredukuj temperaturę do punktu w którym brzeczka będzie wrzała delikatnie, pyrkotała. Jak z ziemniakami.

A jeszcze ile lejesz brzeczki? Może zamiast 30, daj 25 litrów, albo zamiast 25 - 20 litrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leje zgodnie z instrukcją (zestawy z browamatora) czyli zestawy na 20l. Przykładowo ostania warka to Dry Stout 12blg i tam wysładzam do 22l i tyle też się gotuje. Co do tego co  napisałem to chodzi mi o to czy jak doprowadzę do gotowania 100stopni to czy mogę zjechać do 90st i tak zostawić na 60min aby nie kipiało, wiem że najlepiej byłoby tak jak z ziemniakami żeby pyrkało ale przy takim analogowy potencjometrze temperatury ciężko tak ustawić bo nie jest na tyle dokładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kipi tylko na początku, potem przestanie, skręć temperaturę kiedy zaczyna kipieć, potem podnieś, jeśli będzie już ok wrzucaj chmiel i startuj z czasem.

Do powyższych możesz jeszcze dodać mieszanie.

Na pewno nie przykrywaj, to pomaga kipieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, punix napisał:

To trochę dziwne, że przy takim zapasie kipi. Przez cały czas, czy tylko po wrzuceniu chmielu?

w sumie jak się zaczyna gotować to zaczyna kipieć następnie zjeżdżam troche na potencjometrze to nie kipi  i też nie gotuję się ( nawet nie pyrka delikatnie) i znów muszę podkręcać i tak w kółko. Moim zdaniem te grzałki są mocne i w momencie kiedy się załączają to dostaje dużo mocy i kipi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.