Jump to content

PRT1 REGULATOR TEMPERATURY Z CZUJNIKIEM ZEWNĘTRZNYM - MONTAŻ


newbie
 Share

Recommended Posts

Witam drodzy forumowicze. Wiem, że było wiele na forum na temat montażu regulatorów do lodówki. Nie udało mi się jednak natrafić na montaż PRT1, który podobno jest bardzo łatwo zainstalować: https://www.pamel.pl/pl/p/PRT1-REGULATOR-TEMPERATURY-Z-CZUJNIKIEM-ZEWNETRZNYM/55

 

Chodzi o coś co będzie banalnie proste. Słaby jestem jeśli chodzi o elektrykę więc montaż np. takiego stc-1000, gdzie trzeba doczepiać, dopinać, przestawiać kabelki trochę mnie przeraża. 

Czy ten PRT1 jest rzeczywiście jakiś prostszy w instalacji? Ktoś mógłby napisać jak należy go zamontować?

 

Będę wdzięczny

Link to comment
Share on other sites

Ten regulator podłączasz po prostu do prądu a sondę naklejasz na ściankę fermentora i ją izolujesz (ewentualnie możesz ją zanurzyć w brzeczce). Ustawiasz temperaturę i to wszystko. Histereza z tego co pamiętam ustawiona jest domyślnie na 0,5C a sam regulator na funkcję "chłodzenia" (oczywiście można to zmienić w ustawieniach). Jedyne co Ci pozostaje to dezaktywacja oryginalnego regulatora w lodówce.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. Instrukcję dodałem w załączniku. Rzeczywiście wygląda na to, że nie trzeba tam nic kombinować. Rozumiem, że jak podłączam regulator do prądu to wtedy lodówkę do regulatora??? Niestety nie mogę się ciągle dodzwonić do tej firmy po jakieś szczegółowe informacje, nikt na razie nie odbiera. Ale w takim razie chyba zamówię sobie ten PRT1.

prt1 instrukcja.pdf

Link to comment
Share on other sites

Jedynie co jest upierdliwe to ustawienia... instrukcja też napisana jak jakaś transkrypcja z chińskiego... ;) ale po pierwsze robisz to rzadko a po drugie regulator jest ustawiony domyślnie tak jak trzeba; po trzecie można uzyskać pomoc na telefelon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.